У середу відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів.
Вів засідання голова комісії Віктор Великий.

Віктор Великий

У роботі комісії взяли участь депутати Тетяна Батракова, Олена Бондаренко, Олександр Гофман, Валерій Еделєв, Володимир Максимов, Павло Михайлик, Валентин Нефьодов, Тамара Огородова, Анатолій Стріганов, Володимир Корочанський.
Перед членами комісії з повідомленнями стосовно проектів рішень, що пропонуються для внесення до порядку денного тридцять третьої сесії міської ради, яка відбудеться 27 березня, виступили представники кількох департаментів і управлінь. Більшість пропонованих проектів депутати вирішили винести на сесію міськради.
На своєму останньому плановому передсесійному засіданні комісія розглянула майже сорок питань.
Віктор Великий:
– Найпомітніша подія, що сталася в економічному житті Запоріжжя в березні, це, звісно, відновлення роботи феросплавного заводу. Нині тут трудиться понад 2000 осіб, а це суттєве збільшення загального фонду міського бюджету. Подібна новина дуже добра для нашого індустріального міста.
Чудовою новиною для запоріжців стало й те, що двом дитсадкам – № 1 “Дивосвіт” (Жовтневий район) і № 77 “Козачок” (Орджонікідзевський район) повертається статус дошкільних закладів. Відкриття цих дитячих садків надає майже триста нових місць для малят. Ціна питання – 3 мільйони гривень. Частка коштів у бюджеті вже є, іншу дещицю на ці потреби місто отримає за рахунок перерозподілу залишку коштів з бюджету розвитку.
Голова комісії зазначив, що нарешті в місті районам виділяються незначні, але цілком конкретні суми для проведення районних свят. Підтримано суму в 140 000 гривень: по 20 000 гривень кожному району.
Йшлося і про жорсткий контроль орендної плати, адже це важливе джерело наповнення бюджету. “Ми розраховуємо на те, – підкреслив Віктор Великий, – що економічна ситуація в місті стабілізується, скарбниця працюватиме краще, ніж торік, а, отже, нагальні потреби наших орендодавців і департаментів, зокрема, департаменту житлового та комунального господарства зможемо закривати бюджетними коштами. Централізація орендної плати дозволить зберегти необхідні механізми контролю, в тому числі й депутатський контроль за використанням коштів. Для Запоріжжя це будуть звичайні бюджетні й фінансові потоки”.