У четверг, 25 серпня, під час восьмої сесії Запорізької міської ради депутати не прийняли так званий “мораторій” на підвищення тарифів ЖКГ, хоча емоційна дискусія навколо нього тривала більше години.

Перед тим як голосувати за проект рішення про встановлення мораторію на підвищення тарифів на послуги за ЖКГ, з трибуни виступив автор проекту рішення, депутат  Михайло Прасол. Він розірвав  аркуші з текстом свого виступу та сказав, що в  місті багато грошей, можна покрити різницю в тарифах.  Депутат Руслан Божко нагадав колегам, що міськрада не має повноважень скасовувати підвищення тарифів –  це порушення закону.

За основу цього проекту проголосували 42 депутати. Після бурхливих обговорень у цілому проект не прийняли.

Документ передбачав заборонити підвищувати тарифи на газ, електрику, тепло і воду в Запоріжжі до 1 січня 2017 року. Аналогічне рішення було прийнято в Дніпрі та Києві, що не завадило комунальним підприємствам підняти  тарифи.

Запорізькими депутатами прийнято Звернення Запорізької міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України 8 скликання «Про неконституційність і несправедливість підняття величини тарифів на комунальні послуги для населення».

До початку сесії міської ради депутати внесли кілька проектів рішень, що стосуються підвищення тарифів в Україні. Серед них були проекти депутатів міської ради Віктора Пріта і Руслана Божка. Під час обговорення міський голова Володимир Буряк запропонував депутатам підготувати спільний проект Звернення, внісши необхідні правки, що й було зроблено.

 – Це дуже важливе питання для всіх запоріжців. Тому необхідно виробити єдину позицію, щоб проект рішення було підтримано вже сьогодні більшістю нашого депутатського корпусу, – зазначив Володимир Буряк.

У результаті доопрацювання й активного обговорення підготовлений документ було підтримано Запорізькою міською радою. У Зверненні підкреслюється неприпустимість затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг підвищення тарифів без погодження з органами місцевого самоврядування, без урахування реальних життєвих умов людей і розмірів мінімальної зарплати й пенсії.

Депутати визнали підвищення тарифів на централізоване опалення та централізоване гаряче водопостачання порушенням соціальних основ держави, порушенням норм Конституції України –

зростання вартості послуг ЖКГ призведе до погіршення фінансового становища населення, 70%  якого знаходиться за межею бідності.

У зв’язку з цим депутати Запорізької міської ради запропонували центральним органам влади скасувати постанови Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, якими з 1 травня і 1 липня 2016 року підвищено тарифи на послуги ЖКГ для населення.

Запорізька міська рада також запропонувала Верховній Раді прийняти мораторій на підвищення тарифів на послуги ЖКГ до моменту підвищення мінімального розміру пенсій, зарплат та інших соціальних стандартів до 3500 гривень.

Також депутати вимагають заборонити арешт нерухомого майна боржників за житлово-комунальні послуги.