25 серпня під головуванням Запорізького міського голови Володимира Буряка відбулася восьма сесія Запорізької міської ради.

Під час сесії до міського голови Володимира Буряка та до депутатів звернулися мешканці будинку 32 на вулиці Хортицьке шосе, який та той момент уже дев’ять днів залишався без газу. Запорожці поскаржилися на дії монополіста, ПАТ «Запоріжгаз», фахівці якого відключили газ у будинку через відмову мешканців від установки загальнобудинкового приладу обліку природного газу. Мешканці впевнені, що відповідно до законодавства ПАТ «Запоріжгаз» зобов’язане встановлювати не загальнобудинкові, а квартирні прилади обліку природного газу за рахунок своєї інвестиційної програми.

Під часі обговорення проблеми міський голова Володимир Буряк вніс пропозицію підготувати запит від Запорізької міської ради до ПАТ «Запоріжгаз» з вимогою надати звіт про ситуацію з установкою квартирних і загальнобудинкових лічильників газу в нашому місті.

Також Володимир Буряк запропонував вимагати від керівників ПАТ «Запоріжгаз» взяти участь у найближчому засіданні постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення міста, щоб дати роз’яснення щодо неправомірних дій «Запоріжгазу» по відношенню до мешканців міста.

Деякі депутати закликали до більш рішучих заходів, наприклад, відключити ПАТ «Запоріжгаз» від водопостачання, але такі радикальні дії більшість не підтримала.

Депутати підтримали пропозицію міського голови, запит депутатів Запорізької міської ради доручено підготувати заступнику міського голови Олексію Бородаю та голові постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення міста Олегу Адаманову. Депутати ухвалили Звернення до Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Воно стосується реалізації Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». У ньому підкреслюється, що відповідно до законодавства газорозподільні організації зобов’язані до 1 січня 2018 року за власні кошти забезпечити встановлення квартирних приладів обліку природного газу в квартирах і будинках, де газ використовується тільки для приготування їжі. Відзначається – в Запоріжжі незадовільна ситуація з установкою квартирних газових лічильників. Ці роботи в обласному центрі має виконати «Запоріжгаз», але фактично він зробив незначний обсяг робіт.

Відмова «Запоріжгазу» від встановлення квартирних лічильників і перехід до установки загальнобудинкових приладів обліку вже стали причиною ряду конфліктів представників підприємства з мешканцями. Прийнявши Звернення, депутати нагадали «Запоріжгазу» про необхідність дотримуватися закону.