Надходження від транспортного податку з початку року склали майже два мільйони гривень, або майже на півмільйона більше очікуваних прогнозів та на 140 тисяч гривень більше минулого року. При цьому  зараз їздити на власних авто може дозволити собі хіба що місцева еліта – при нинішніх цінах на пальне та запчастини.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільші суми податку сплатили власники автівок міста Запоріжжя – майже мільйон гривень. Зокрема, у Шевченківському районі надійшло 212 тисяч гривень, в Олександрівському – 196 тисяч, Вознесенівському – 194 тисячі, Дніпровському – 166 тисяч і Хортицькому  – 124 тисячі гривень. Цей податок, ставка якого 25 тисяч гривень на рік, сплачують власники легкових авто, з випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплатні. У 2016 році  це 1 мільйон 33,5 тисячі гривень. Серед марок автомобілів класу “Люкс” зазвичай це – Mercedes-Benz, BMW, Lexus, Audi, Porsche, Infiniti, Land Rover, Jaguar, Bentley, Maserati, Rolls-Royce, Maybach, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini тощо.

Платники податку-юрособи самостійно обчислюють та сплачують транспортний податок. В той час як громадянам, які мають авто, що підпада-ють під умови оподаткування, фіскальна служба до 1 липня надішле відповідні повідомлення-рішення за місцем реєстрації. Нарахований податок необхідно сплатити упродовж 60 днів після отримання повідомлення. До початку липня фізособи-платники податку мають право звернутися з письмо-вою заявою до контролюючого органу для проведення звірки стосовно авто.