Бензинові авто в 50 разів популярніші за електрокари

В Україні активно відновлюється авторинок, констатують експерти. Протягом 2021 року в одному з найбільш популярних сервісів було розміщено понад 2,3 млн оголошень про продаж вживаних автомобілів, тоді як у 2020 – утричі менше. Порівняно з минулим роком середня вартість легковиків з пробігом збільшилася на 70%. При цьому середній бюджет українців на покупку авто складає $10,5 тис. Про ринок авто в Україні матеріал «Запорозької Січі».

Аналітики інтернет-сервісу розповіли, скільки коштують машини на вторинному ринку, та на які з них був найбільший попит серед продавців та покупців протягом 2021 року.

Найпопулярнішими за типом палива автівками залишаються:

  • бензинові – 163 тис. оголошень;
  • газ/бензин – 115 тис. оголошень;
  • дизельні – 92,4 тис. оголошень.

Електрокари та гібриди у порівнянні з авто на бензині пропонували у 50 разів менше: всього 3,4 тис. та 3,2 тис. пропозицій протягом року.

Беззаперечним лідером за кількістю пропозицій авто, наявних в країні протягом 2021 став бренд Volkswagen: 36 тис. оголошень з середньою вартістю $7,9 тис.

Також найбільше пропонували:

  • Opel та Ford: по 23 тис. оголошень, за $4,4 тис. та $7,2 тис. відповідно;
  • Renault та Mercedes-Benz: по 18 тис. оголошень, за $6,2 тис. та $9,4 тис. відповідно;
  • BMW: 15 тис. оголошень, середня вартість $10,5 тис.

У порівнянні з 2020 роком лідерську позицію серед кількості оголошень втратила марка Daewoo: такі автівки стали пропонувати вдвічі менше, а обігнали її цьогоріч BMW та Renault.

Протягом року у категорії «Авто» в середньому по 9 потенційних покупців активно відгукувалися на оголошення з BMW, по 7 потенційних покупців було на марки Opel і Mercedes-Benz, та по 6 – на Volkswagen і Ford.

Серед найдорожчих автівок з пробігом у 2021 році продавці пропонували:

  • Lamborghini за $1,3 млн
  • Bentley $58 тис.
  • Tesla $39,5 тис.

Пік активності покупців прийшовся на І квартал цього року (з січня по березень) – українці зробили 2,6 млн пошукових запитів в категорії «Авто» за ключовими словами. Протягом квітня-червня був невеликий спад на 13%. На початку 4-го кварталу (жовтень-листопад), що ще триває, кількість пошуків склала 1,6 млн.

За даними дослідження Factum Group Ukraine, з вересня 2020 по вересень 2021 року середній бюджет на авто серед українців виріс на $1 тис. – з $9,5 тис. до $10,5 тис. Причому переважна кількість громадян обирає машину в онлайні – 80%, а от автобазарами користуються вдвічі менше. В середньому на пошук та покупку автівки водії витрачають 2,4 місяця.

Причини вибору

Для 76% покупців головним фактором лишається ціна, на 2 місці – 71% – рік випуску, і замикає трійку – 64% – стан машини. Найменше українців турбує пробіг по Україні та колір транспортного засобу. До речі, модель авто хоч і не в трійці лідерів, однак з квітня по вересень 2021-го цей параметр став важливішим для покупців на 19 відсоткових пунктів.

Серед продавців головними факторами для формування ціни є марка, модель та комплектація (найпопулярнішими є електричні склопідіймачі, кондиціонери та парктроніки), а от пробіг значно менше впливає на середню вартість автівок.

Частіше за все в умовах стану машини продавці зазначали гаражне зберігання, не бита, не фарбована та перший власник.

«Ринок вживаних авто активно зростає протягом всього року. У 2021 році на платформі було розміщено 2,3 млн оголошень про продаж авто – це майже утричі більше, аніж у 2020-му. Змінилася й середня вартість автомобілів з пробігом: якщо у 2020 році вона складала $4,7 тис., то станом на кінець цього року – $8 тис. Якщо взяти до уваги завершення пільгового періоду для розмитнення автівок з Європи та подорожчання доставки з США, можна прогнозувати, що у 2022 році ціна може відповідно збільшитися», – розповів аналітик сервісу Андрій Коцина.

Які автомобілі купують жителі Запоріжжя й області

У листопаді 2021 року жителі Запорізької області зареєстрували 305 нових авто на загальну суму майже 270 млн грн за даними одного з найбільших сайтів продажу автомобілів

Найпопулярнішою моделлю був корейський кросовер Kia Sportage. Кросовери та позашляховики взагалі склали 77% ринку нових авто у листопаді. Частка машин, які обладнані дизельними моторами, становила 18% ринку. Середня ціна кожного зареєстрованого автомобіля перевищила 27 500 доларів, якщо не враховувати вартості додаткового обладнання та опцій.

Кількість проданих машин моделі Sportage зросла у порівнянні з попереднім місяцем: вони склали 12% от загальної кількості продажів, у жовтні ця цифра складала 8%.

У жовтні запоріжці найчастіше купували Kia та Chery. Автомобілі цих торговельних марок зареєстрували найбільше у першому місяці кварталу. Мали попит моделі Chery Tiggo 4 та Chery Tiggo 7-Pro.

Читайте також: Для тимчасового керівництва Запоріжжя зима прийшла неочікувано