14 квітня Запорізький міський голова Володимир Буряк зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні паном Юха Віртанен. У складі офіційної фінської делегації також були представники Посольства Фінляндії, фінських компаній в сфері бізнес-консалтингу, фармацевтики, вантажоперевезень, кранобудування. З боку Запорізького муніципалітету міську владу представляли секретар Запорізької міської ради Руслан Пидорич, заступники міського голови Володимир Волобуєв і Валерій Еделєв, директор департаменту економічного розвитку міськради Наталія Новак.

Юха Віртанен вперше відвідав Запоріжжя. Пан Посол представляє інтереси Фінляндії в Україні з вересня 2015 року. Нинішній візит у Запоріжжі входить в його ознайомчий візит на південному сході України – 15 квітня він відвідав Дніпропетровськ, 22-го – Одесу. Юха Віртанен відомий у Фінляндії не тільки як дипломат, але й як журналіст і письменник, знавець Латинської Америки. Тому він з великим інтересом сприйняв презентацію нашого краю від Запорізького міського голови.

Володимир Буряк розповів фінським гостям про інфраструктуру міста, про потенціал запорізької промисловості, про плани розвитку аеропорту, про реалізацію екологічних і енергозберігаючих програм та інші напрямки. Зокрема, у “Міжнародному аеропорту “Запоріжжя” планується виконати ремонт злітно-посадкової смуги, обладнання, за кілька років реалізувати проект будівництва нового пасажирського терміналу із залученням інвесторів. Реконструкція аеропорту дуже важлива для бізнес-логістики Запоріжжя.

Як вдалий приклад взаємовигідного перетину запорізьких і фінських бізнес-інтересів Володимир Буряк навів підприємство “Запоріжкран”:

– Фінські інвестиції дали “Запоріжкрану” новий поштовх у розвитку. Підприємство ось вже десять років є одним з лідерів кранобудування на всьому пострадянському просторі.

Міський голова висловив думку, що фінський бізнес може бути зацікавлений участю в реалізації інвестиційних проектів Муніципального енергетичного плану. В Європі склалася гарна репутація про наше місто, яке першим в Україні зайнялося термомодернізацією будівель та енергозберігаючими технологіями в цілому. Місцева влада отримала схвалення декількох європейських банків на ці цілі.

Володимир Буряк також зазначив, що Запоріжжя зацікавлене у відновленні відносин з містом-побратимом Лахті.

Посол Фінляндії Юха Віртанен подякував міському голові за цікаву презентацію міста та розповів про мету свого приїзду до Запоріжжя:

– Я хочу дізнатися про ситуацію у вашому місті, вивчити можливості для економічного співробітництва регіону і Фінляндії, надати допомогу представникам фінського бізнесу в налагодженні взаємодії із Запоріжжям.

Глава фінської бізнес-делегації Віктор Пушкарьов зі свого боку зазначив, що при створенні умов для роботи бізнесу в будь-якому місті багато чого залежить саме від муніципалітету. Повинна бути вибудована система максимального сприяння підприємницькій діяльності.

Представники ряду фінських компаній розповіли про свій досвід роботи в Україні та Запоріжжі, про нові проекти, які вони хотіли б реалізувати в нашому місті та країні в сферах вантажоперевезень, фармацевтики, надання бухгалтерських та консультаційних послуг.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Володимир Буряк запевнив фінських гостей:

– Міська влада Запоріжжя готова стати гарантом прозорості та стабільності для розвитку бізнесу в Запоріжжі, в тому числі міжнародного.