Війна спричинила зміни на ринку комерційної нерухомості: багато бізнесів перевели співробітників на віддалену роботу, а деякі компанії переїхали з гарячих точок у більш безпечні регіони та були вимушені шукати приміщення в нових містах. Як змінилися запити упродовж останніх двох місяців і де зараз найвигідніше орендувати комерційну нерухомість — в аналітиці нерухомості від одного з найбільших інтернет-майданчиків країни.

Що стосується Запоріжжя, то зараз топ запитів: гаражі та складські приміщення. Якщо на початку агресії гаражі орендували для власних авто, то зараз інша тенденція: гаражі потрібні як приміщення для зберігання товарів чи продуктів, або під мікробізнес, – розповідають ріелтори.

Для якого бізнесу найчастіше шукають приміщення

За аналітикою рубрики “Комерційна нерухомість” у березні та квітні українців найчастіше цікавила оренда складів, салонів, МАФів, або магазинів. Також у топ пошукових запитів увійшли офіси на одну кімнату, які наймають для облаштування робочого кабінету, та СТО. Водночас від початку російського вторгнення ландшафт комерційної нерухомості дещо змінив фокус, адже локації для фермерського господарства стали популярнішими за приміщення для офісів і кафе. Раніше ж ферми під оренду навіть не були у топі популярних пошуків.

Найпопулярніші типи комерційної нерухомості для бізнесів (березень-квітень 2022 року)

1. Склад — 17 496 пошуків;
2. Салон — 9 162 пошуки;
3. МАФ — 9 084 пошуки;
4. Магазин — 8 835 пошуків;
5. Кабінет — 8 787 пошуків;
6. СТО — 7 911 пошуків;
7. Ферма — 5 994 пошуки;
8. Офіс — 5 538 пошуків;
9. Кафе — 4 980 пошуків;
10. Кіоск — 4 944 пошуки;
11. Автомийка — 2 847 пошуків.

До слова, найнижча оренда складів і мафів на Волині — близько 2 000 грн/міс., а от найдорожча — на Вінниччині. Орендувати склад можна за близько 12 000 грн, а маф — за 9 000 грн/міс.

Зняти приміщення для магазину в західних областях України обійдеться, в середньому, у 5 000 грн/міс. Однак в обласних центрах доведеться платити більше: від 8 000 грн/міс. у Рівному до 10 000 грн/міс. в Івано-Франківську та 14 000 грн/міс. у Львові.

Для тих, хто планує орендувати офіс для роботи в столиці, слід розраховувати на орендну плату в близько 12 000 грн/міс. Звісно, ціна залежатиме від площі приміщення та розташування.

Цікаво, що протягом березня-квітня українці найбільше потребували послуг зі сфери “Краса та здоров’я”: понад 660 тис. пошуків на платформі. Також багато шукали у сферах “Ремонт і обслуговування техніки” та “Будівництво, ремонт і прибирання” – по 36 тис. та 21 тис. запитів відповідно. Тож зараз найкращий час бізнесам підшукати варіанти оренди приміщень в інтернеті, щоб задовольнити попит та допомогти українцям у вирішенні їх щоденних побутових питань.

____

Посилання на наш Телеграм-канал