Обдурити чи обікрасти дитину шахраєві дуже просто, адже малеча не може постояти за себе. Тому ображати дитину є великим гріхом, та коли подібне все ж стається – до захисту дітей долучається прокуратура. Так, нещодавно Запорізька місцева прокуратура №1 вжила заходів представницького характеру в інтересах малолітньої дитини, спрямованих на захист її житлових та майнових прав.

За результатами судового розгляду цивільної справи позовні вимоги прокуратури в інтересах дівчинки задоволені – за нею визнано право власності на 2/5 частини житлового будинку, розташованому в Бердянську. Об’єкт нерухомості витребувано на користь маленької дівчинки з чужого незаконного володіння, а попередній договір про відчуження визнано недійсним.

– Наша прокуратура встановила, що малолітній дівчинці, в порядку спадкування за законом після смерті батька та бабусі, належить 2/5 частини житлового будинку в м. Бердянську, – коментує подію керівник Запорізької місцевої прокуратури №1 Ірина Бутенко. – Водночас отримати свідоцтво про прийняття спадщини після смерті близьких та зареєструвати право власності на успадковане нерухоме майно малолітня дитина не могла, бо невстановлені особи використали підроблене свідоцтва  про право власності з недостовірними даними та двічі відчужили її частину будинку в Бердянську. Зокрема, у серпні та жовтні 2014 року оформили та нотаріально посвідчили договори  дарування цього об’єкту нерухомості, через що в червні минулого року прокурор Жовтневого району Запоріжжя (наразі керівник Запорізької місцевої прокуратури №1) в інтересах малолітньої дитини пред’явила до Бердянського міськрайсуду позовну заяву про визнання за дівчинкою права власності на 2/5 частини цього будинку і витребуван-ня майна з чужого незаконного володіння на користь дитини, а також  визнання договору дарування недійсним. Суд позовні вимоги прокуратури задовольнив.