4 червня з 11 години у Центральному парку культури і відпочинку «Дубовий гай»  почнуться Всеукраїнські змагання з бою «Лава на лаву» на Кубок князя Святослава Хороброго.

Начальник управління з питань фізичної культури, спорту і туризму департаменту освіти і науки молоді та спорту міської ради Павло Бланк, президент Всеукраїнської федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Олександр Притула, президент обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтин Рижов розповіли в Муніципальному прес-центрі про особливості цьогорічного фестивалю.

Ініціатор та втілювач у життя «спасівських традицій» Олександр Притула розповів:

– Мета проведення цього традиційного спортивного змагання – відродження та популяризація українських національних військових традицій, зокрема козацького бойового мистецтва «Спас»,  боїв «лава на лаву». Також під час фестивалю пройдуть індивідуальні змагання з боротьби «навхрест» і «на поясах». До речі, один боєць може принести своїй команді перемогу! Ми продовжуємо  прилучати запоріжців до здорового способу життя. До нас на змагання приїдуть команди з різних міст України: Дніпра, Миколаєва, Енергодара та інших.

Також відбудуться показові виступи шкіл бойових мистецтв. Гарний настрій учасникам заходу подарують народний ансамбль запорізької міліції «Пернач» та інші народні колективи.

Тут же буде проходити виставка-ярмарок виробів народних майстрів, відбудеться патріотичний флешмоб. Волонтери організовують плетіння маскувальних сіток для наших бійців.

Костянтин Рижов додав, що з 1998 року «Спас» виховує справжніх патріотів – і цей вид бойового мистецтва виріс до Всеукраїнської федерації:

– Під час змагань ви побачите виступи наших юних вихованців, дитячу лаву – «штовхач» і змагання дорослих команд. Уважні глядачі звернуть увагу на стратегію та тактику бійців, на те, як згуртовано працюють команди.

– Міська влада підтримує розвиток усіх видів спорту в Запоріжжі. Завдяки плідній співпраці з федерацією «Спас» в обласному центрі діє дитячо-юнацька спортивна школа, яка фінансується з міського бюджету. Тут прекрасний тренерсько-викладацький склад, який проводить навчально-тренувальну роботу з дітьми. Вихованці мають великі досягнення і успіхи, вони – справжні патріоти міста та України, – розповів начальник управління з питань фізичної культури, спорту і туризму департаменту освіти і науки молоді та спорту міської ради Павло Бланк.