Керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до Закону України “Про засади державної мовної політики”, на підставі даних останнього Всеукраїнського перепису населення 2001 року щодо чисельного складу мовних груп населення Запорізької області, наданих Головним управлінням статистики в Запорізькій області, враховуючи, що мовна група громадян, які своєю рідною мовою вважають російську мову, складає 48,19 відсотка населення Запорізької області і те, що в Запорізькій області проживають представники 16 мовних груп, серед яких поширені регіональні мови або мови меншин, визначені Законом України “Про засади державної мовної політики”, з метою забезпечення реалізації мовних прав і свобод мешканців Запорізької області, Запорізька обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Застосувати заходи, передбачені Законом України “Про засади державної мовної політики”, спрямовані на використання російської мови як регіональної на території Запорізької області.
2. Довести до відома територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, місцевих рад Запорізької області, що російська мова як регіональна мова використовується на території Запорізької області в роботі місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, що визначаються Законом України “Про засади державної мовної політики”.
3. Рекомендувати місцевим радам на території Запорізької області розглянути питання про застосування на відповідній території заходів, спрямованих на використання інших регіональних мов або мов меншин, передбачених чинним законодавством України.
4. Рекомендувати Запорізькій обласній державній адміністрації визначити видатки, необхідні для реалізації в Запорізькій області Закону України “Про засади державної мовної політики”, та врахувати при внесенні змін до обласного бюджету на поточний рік та підготовці проекту обласного бюджету на 2013 рік.
5. Опублікувати дане рішення в газеті “Запорізька правда”.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань законності, боротьби з корупцією, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики, прав людини, інформації та свободи слова.
Голова ради П.Д.Матвієнко