Світ
У Тегерані розпочалася міжнародна конференція Руху неприєднання. До іранської столиці прибули президенти і монархи 60 країн світу. Членами Руху неприєднання є 120 держав, які не входять до військових блоків (зокрема НАТО). На конференціях Руху, як правило, координується діяльність країн т.зв. “третього світу”. Власне, із зникненням соцтабору – вже “другого світу”.
У віці 82 років помер американський астронавт Ніл Амстронг, який першим із землян ступив на поверхню Місяця.
Андерс Брейвік, який минулого року скоїв серію терактів у норвезькій столиці Осло та на приміському острові, в результаті чого загинуло 77 осіб, отримав 21 рік ув’язнення. Сидіти він буде у трикімнатній камері. Замість Інтернету в нього буде доступ лише до онлайн-версії “Вікіпедії”.
Один із лідерів російської опозиції, екс-перший віце-прем’єр-міністр уряду Росії Борис Нємцов опублікував доповідь “Життя раба на галерах. Палаци, яхти, автомобілі, літаки та інші аксесуари”. У документі мова про 20 палаців і вілл у користуванні Володимира Путіна. А ще про 43 літаки, 15 вертольотів та чотири розкішні яхти. Останні – вартістю в 3 млрд. доларів. “Тільки на колекцію в 11 годинників Путін витратив шість своїх річних зарплат”, – стверджує Б. Нємцов.
Власник 47 відсотків акцій “РУСАЛу” Олег Дерипаска вирішив, слідом за ЗАлКом, скоротити виробництво відразу на чотирьох російських підприємствах алюмінієвої галузі. Замість них у роботу вступає Богучанський алюмінієвий завод у Сибіру – з новим ефективним устаткуванням, який легко перекриє втрати закритих виробництв.
Служба зовнішньої розвідки Росії поточного року витратила 30 мільйонів рублів на моніторинг вітчизняних соціальних мереж.
У Єкатеринбурзі облили фарбою пам’ятник першому президенту Росії Борису Єльцину. Свердловська область є його Батьківщиною.
В Алтайському краї Росії порушено кримінальну справу за фактом смерті людини від сибірської виразки. Всього серед ймовірно заражених “сибіркою” 12 осіб, двоє вже захворіли.
На Камчатці озброєний спецназівець МВС Росії пограбував туристів і спалив їхню палатку.
22-річний син відомого актора Дмитра Пєвцова Данило випав з балкона під час вечірки колишніх однокласників. На ранок понеділка він перебував у комі.

Україна
У Сочі відбулася робоча зустріч президентів Росії та України Володимира Путіна та Віктора Януковича.
Центрвиборчком затвердив склад 225 окружних виборчих комісій. Керівництво комісій (голова, заступник, секретар), згідно із жеребом, закріплено за представниками парламентських фракцій – ПР, “Батьківщини”, КПУ, НУНС та Народної партії. До всіх 225 окружкомів будуть включені представники партій: “Молодь до влади”, “Україна – Русь єдина”, “Народно-трудовий союз України”, а також Всеукраїнської партії “Братство”, партії “Зелена планета”.
Крім того, до окружкомів будуть включені представники партії Наталії Королевської “Україна – вперед” (223 кандидатури), партії “Русский блок” (223 кандидатури), партії “Русское единство” (221 кандидатура), партії “Союз анархістів України” (220 кандидатур), Ліберальної партії України (219 кандидатур), Християнсько-демократичної партії (219 кандидатур), ВО “Єдина родина” (212 кандидатур), Української народної партії (178 кандидатур), партії “Єдиний центр” (43 кандидатури), Народно-екологічної партії (32 кандидатури), “Громадянської солідарності” (5 кандидатур), партії “Солідарність жінок України” (4 кандидатури), Народного Руху України та партії “Сам за себе” – по одній кандидатурі. “УДАР В. Кличка” та ВО “Свобода” в окружкомах місць не отримали.