Напередодні Дня Незалежності України біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий захід. Запоріжці співали українські пісні, читали вірші Великого Кобзаря, а потім поклали квіти до підніжжя монумента.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко підкреслив, що День Незалежності України – це не тільки свято держави, це свято кожної людини.
– Сьогодні при слові “Україна”, при звуках гімну у кожної людини, яка любить свою Батьківщину, серце стукає частіше. Це гімн тим поколінням, які зуміли 21 рік тому вивести Україну вже як незалежну державу на новий шлях розвитку. Сьогодні Україна – самодостатня, перспективна країна, найкраща країна в світі, – сказав глава області.
Олександр Пеклушенко подякував запоріжцям за працю, побажав здоров’я, щастя, благополуччя кожній запорізькій сім’ї.
Від імені міської влади городян привітав секретар Запорізької міськради Роман Таран.
– Я переконаний, щоб оцінити досягнення сьогоднішнього дня, потрібно озирнутися назад і згадати період становлення країни як незалежної держави. Тільки згадуючи минуле, можна усвідомити, чого ми досягли за ці роки. Ви пам’ятаєте роки, коли у нас була фінансова, економічна, соціальна розруха в державі, а зараз ми досягли стабільності. За 21 рік багато чого зроблено в сфері розвитку держави. Сьогодні у нас є сильна влада, яка працює на зміцнення стабільності держави. Для кожного українця День Незалежності України – це головне державне свято, і кожен українець може пишатися тим, що він живе в благополучній країні, – зазначив секретар Запорізької міської ради Роман Таран.
Запоріжці відзначали головне свято країни в трьох парках. Для кожного покоління городян була представлена ??окрема розважальна програма. Розпочалося свято в парку “Дубовий гай” розвагами для дітей та їхніх батьків. Люди старшого покоління із задоволенням відвідали концерт у парку Перемоги. Завершальним став захід на каскаді фонтанів “Райдуга”.
– Такі свята, як День Незалежності, ми повинні відзначати, орієнтуючись на різні покоління, – розповів міський голова Олександр Сін. – Ми спробували такий підхід минулого року, цьогорік ще більше розширили розважальну програму. За тим же принципом ми зараз реконструюємо парк Трудової Слави. Там будуть створені різні зони відпочинку: для малюків, школярів, старшокласників і, звичайно ж, для старшого покоління.
Олександр Сін розповів, що було зроблено міською владою за ще один рік незалежності.
– Як будь-яка людина, що святкує свій День народження, ми влаштували велике свято для всіх городян. Але також ми підбиваємо підсумки. Я можу сказати, що цей рік був успішним. Ми почали багато будівництв, продовжуємо облаштовувати парки і проспект, почнемо реконструкцію Палацу спорту “Юність”. А найголовніший підсумок – жваве будівництво мостів. Вже сьогодні я можу запросити запоріжців зустріти Новий рік на нових мостах, якими вже почнеться рух. Все це відбувається завдяки тому, що цього року ми змогли об’єднатися навколо вирішення проблем запоріжців. Нас підтримують Президент України та уряд. Запорізька область цьогорік отримала в три рази більше коштів на капітальне будівництво, ніж минулого року.
Хочу побажати кожному стати по-справжньому незалежною людиною, а це значить бути здоровим, багатим і щасливим.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua