Після реконструкції, на яку виділено 23 мільйони гривень (21 мільйон – з державного бюджету і ще два мільйони – з обласного бюджету) глядачі будуть слухати музику в оновленому залі, з новою підлогою, з новими кріслами, оновленими балконами. Є ще багато деталей, які дуже важливі, але непомітні: вентиляція, кондиціонери, протипожежне обладнання.

Про це розповів директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко під час прес-конференції в прес-центрі «Журналіст» Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України:

Генеральний директор Запорізької обласної філармонії Ірина Конарєва розповіла:

– Ми побачили, а глядачі скоро оцінять ремонт концертного залу, який почався в середині липня. Ми намагалися зробити сюрприз для глядачів, але з Інтернету вже багато хто дізнався, якими саме будуть крісла. Та, хоча інтригу зберегти не вдалося, головне – вони якісні, спеціально зроблені з матеріалів, які покращують акустику. Такі крісла встановлено в Національній філармонії України, в провідних філармоніях країни, в Концертному залі імені Чайковського. Після цієї реконструкції наша філармонія впевнено увійде до трійки найкращих у країні. 760 нових сучасних крісел встановлено до відкриття концертного сезону. Це все робиться задля того, щоб відвідувачі філармонії могли з максимальним комфортом насолоджуватися чарівними звуками музики, радіти талановитим запоріжцям, з гордістю розповідати друзям про Концертний зал ім. М.Глінки, облаштований за європейськими стандартами.

Також з’являться сучасні іміджеві рекламні конструкції для анонсування концертних програм та культурно-мистецьких заходів. З початку року філармонію, нагадаю, відвідали 3 тисячі глядачів, було дано 480 концертів. А наступного літа, завдяки кондиціонерам, ми зможемо проводити концерти і в спеку – так складемо графік відпусток, щоб радувати глядачів цілий рік.

Новий концертний сезон розпочнеться презентацією Всеукраїнського фестивалю духовної музики «БлагоFest». Його учасники – солісти та хорові колективи з Києва, Харкова, Тернополя, Луганська, Дніпра, Мелітополя та Запоріжжя. У програмі фестивалю – органна музика, західноєвропейська духовна класика різних століть,  сучасні твори.

Вже не перший рік філармонія дає два концерти на початку та на завершення сезону –  щоб прийняти всіх бажаючих. Відкриття 60 ювілейного симфонічного сезону пройде 30 вересня та 1 жовтня. Для ювілейного сезону академічний симфонічний оркестр під керуванням головного диригента, народного артиста України В’ячеслава Реді підготував Сюїту Густава Холста «Планети» в оформленні лазерних ефектів творчої майстерні «Оригінальне світло».

Народний артист України В’ячеслав Редя розповів:

– Це сучасний монументальний твір. Сюїта «Планети» складається з 7 частин, кожна про окрему планету у сонячній системі, окрім Землі. Наприклад, «прекрасна Венера», «Марс, що несе війну». Ця музика, вірю, примусить публіку думати не лише про Космос, а й про духовність, про події сьогодення. Звучатимуть глибокі, проникливі мелодії.  Цитати з «Планет» ми чуємо в багатьох мистецьких роботах. Кілька мелодій з цього твору звучать у саундтреку до відомої кінострічки «Зоряні війни». Прозвучить також твір  Карла Дженкінса «Adiemus». Участь у цій масштабній концертній постановці візьме розширений склад оркестру та вокальний ансамбль під керівництвом Оксани Братцевої.

З новинок для  відвідувачів філармонії – екскурсії з цікавими розповідями про музику та історію. А от проект «Філармонія – дітям», на концерти якого із задоволенням приходять і дорослі, триватиме й надалі.

В новому сезоні на глядачів чекає чимало зустрічей і з гастролерами з різних країн світу. А українські артисти будуть давати концерти в Запоріжжі регулярно.

Триватимуть й творчі візити артистів обласної філармонії до Запорізького військового госпіталю та на різні концертні майданчики. З початку року пройшло 19 гастрольних виїздів. Влітку, наприклад, творчий колектив завітав до селища міського типу Велика Новосілка Донецької області у прифронтовій зоні. Вперше за два роки до цього районного центру завітали артисти зі святковою концертною програмою до Дня Незалежності України.

Цікавий факт: Запорізьку обласну філармонію було створено 1939 року, на той час в штаті було 17 артистів.