Протягом останніх кількох років у Запоріжжі активно розвивається система паліативної допомоги

Для цього одразу у 3 міських лікарнях створені та оснащені такі відділення. Для підвищення якості надання послуг матеріально-технічна база продовжує оновлюватися. Так відділення паліативної допомоги міської лікарні №8 отримало новий санітарний автомобіль.

Зазначимо, що паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта, який має невиліковне захворювання. Серед них виділяють захворювання на ВІЛ/СНІД, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, респіраторні інші прогресивні захворювання і післятравматичні стани, що не можуть бути вилікувані ніякими методами.

У Запоріжжі створені та функціонують низка відділень хоспісної та паліативної допомоги для хворих у 3 медичних закладах: в КНП «Міська лікарня №10», де відділення розраховане на 25 ліжок, та відділення паліативної допомоги на 30 ліжок в КНП «Міська лікарня №8». Існує і стаціонарна та мобільна паліативна медична допомога дітям, яка надається в КНП «Міська дитяча лікарня №5». За словами представників міської влади, оснащення паліативних відділень у місті стало можливим за рахунок співфінансування НСЗУ та міського бюджету.

– Це вкрай необхідний напрям у сучасній медицині, останні 5-6 років у місті приділяється особлива увага створенню відділень для надання паліативної та хоспісної допомоги. Перше відділення на 25 ліжок було відкрито у 2018 році. Паліативні хворі – це найважча група пацієнтів, які потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя, – зазначила директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова.SHER5404

Як розповіла директорка КНП «Міська лікарня №8» Надія Севальнєва, в цьому медичному закладі вже понад рік функціонує паліативне відділення на 30 ліжок. У відділенні проведено поточний ремонт з урахуванням потреб пацієнтів з обмеженими можливостями. Закуплено 30 функціональних медичних ліжок, приліжкові тумби, м’який інвентар тощо.
Також для відділення придбано медичне обладнання на суму 524 тис. грн: кисневі концентратори, пульсоксиметри, глюкометри, автоматичні дозатори, прилад для ентерального харчування, монітор пацієнта та інше. Забезпечене це паліативне відділення в повному обсязі і лікарськими засобами та медичними виробами, необхідними для надання медичної допомоги, отримують пацієнти й адаптоване харчування.

Ця лікарня обслуговує як хворих Шевченківського, так і інших районів міста. Станом на сьогодні у відділенні перебуває 18 осіб, які потребують надання спеціалізованої допомоги. Госпіталізація хворих до відділення відбувається планово, за направленням комісій з відбору та направлення пацієнтів до відділення паліативної та хоспісної допомоги.

Відтепер медичні працівники відділення при міській лікарні №8 зможуть надавати необхідну допомогу паліативним пацієнтам не тільки у межах відділення, а й виїжджаючи до них додому. Наразі у районі налічується 380 нетранспортабельних хворих. Для цього нещодавно придбано санітарний автомобіль вартістю 1,2 млн грн, який обладнаний усім необхідним – це кисневі концентратори, дефібрилятор, ноші для пацієнта, все для введення внутрішньовенно-краплинних препаратів і самі ліки.

Під час надання паліативної допомоги з виїздом до дому хворого, членів їхніх родин навчають, як надавати першу допомогу у випадку погіршення стану хворого.

Читайте також: У Запоріжжі на маршрутах побільшало сучасних європейських трамваїв