Сьогодні люди набивають тату, щоб бути у тренді, виділитись із натовпу, виразити свої почуття й емоції, завжди пам’ятати про те, із чим вони асоціюють свій принт
Татуювання у різних народів наділялися всілякими значеннями й магічними властивостями: людей похилого віку вони захищали від хвороб й продовжували життя, слугували оберегом для дітей, захищали чоловіків на полюванні.
Зараз тату стало своєрідним способом самовираження. Однією з майстринь, що підкреслює індивідуальність людини, є запорізька майстриня Олеся Сапронова. Дівчина у свої 20 років має власну студію та неймовірне портфоліо із роботами, ескізи до яких створює власноруч.
Тату як особистий бренд
Олеся робила перше татуювання подрузі понад 8 годин, це було дуже незручно, але вона не могла відірватися. Намагалася зрозуміти структуру шкіри, визначити, як правильніше із нею працювати, під яким нахилом тримати голку, як розтягувати шкіру, наскільки глибоко пробивати. Це була неймовірно цікава ніч.
У це важко повірити, але Олеся навчилася бити татуювання у 16 років – за технологією хенд-поук, потім дівчинці вдалося купити машинку. Перший місяць орендувала приміщення і працювала одна, а згодом її запросила до себе команда майстрів у салон.
«Конкретно займатися брендуванням я почала з того моменту, як відкрила свою авторську студію. Я робила не тільки татуювання, а й з любов’ю облаштовувала місце, в якому перебувала. Я більше працювала над тим, щоб удосконалити свій стиль, частіше малювала, почала поступово виходити зі звичних образів, які тривалий час «викидала на папір», почала пробувати писати олією і акрилом, познайомилася з іншими матеріалами й інструментами. Зрозуміло, що подібний досвід дав мені величезний плюс до навичок в роботі», – каже майстриня.
У ній нібито прокинулась маленька допитлива дитина. Олеся, попри на втому, каже, що в неї завжди є муза, є проміні натхнення. «Буває і втома, нестача часу на себе. Тоді єдиним грамотним виходом є відпочинок. З’їздити в Карпати, на море, або сходити на Хортицю. Навіть декілька днів вдома буде достатньо, щоб отримати нові сили», – зазначає дівчина.
Багато кого цікавить запитання: чому татуювання так дорого коштує? Відповідь проста: тому що ваше здоров’я та професіоналізм майстра ще дорожче. «Татуювання робиться на все життя. Для мене завжди був дуже дивним той факт, що деякі люди купують собі дорогий одяг, аксесуари, косметику, але в питанні із татуюванням шукають «де подешевше», – підкреслює Олеся.
У чому має бути сенс?
Вважається, що в кожному зображенні – будь то метелик або напис японською – прихований якийсь таємний сенс. Але це не завжди так. Як каже майстриня, не обов’язково шукати підтекст у кожному татуюванні. Все залежить від самої людини та від її особистої думки щодо тату.
«На мені є тату, які робилися «по фану» (для розваги, – прим. авт.), а є роботи, які нагадують мені про важливі події в моєму житті. Головне, щоб деякі люди перестали шукати сенс татуювань на різних сумнівних сайтах», – радить дівчина.
«Чи правда, що після першого татуювання не зможеш зупинитися?», – спитали ми у майстрині. «Так, ти відкриваєш для себе щось нове, тренуєш своє бачення, починаєш вигадувати ідеї, втілювати їх із майстром. Це дуже цікавий процес, як на мене. Але, знову ж таки, у кожного своя думка щодо цього, кажу лише свою – суб’єктивну», – каже вона.
Зазвичай, старше покоління негативно ставиться до татуювань на тілі. Вони вважають це якоюсь «міткою», «наколкою», чи ще гірше – «зеківськими вибриками». Хоча переважна кількість молоді має іншу думку: тату стало способом вираження та своєрідним протестом.
«Уся різниця – у вихованні. Тоді були зовсім інші часи. І можу сказати, що багато людей у ??віці поступово починають переглядати своє ставлення до цього. У мене були клієнти за 60 років, яким я робила перші татуювання. Для мене це був неймовірно цікавий досвід, адже я люблю, коли на сеансі відбувається свого роду обмін інформацією. Так робити татуювання людині, із якою ти встигаєш познайомитися, набагато цікавіше», – впевнена Олеся.
Поради майстра
Як проконтролювати, чи дотримано правил дезінфекції?
Дуже важливо не соромитися ставити запитання. Я завжди із радістю розповідаю клієнтам, як саме проходить процес стерилізації інструменту і дезінфекції простору навколо, якщо мене про це запитують. Тому що я розумію, наскільки це важливо. Крім того, робоче місце і всі витратні матеріали повинні збиратися і розпаковуватися при клієнтові.
Татуювання – це пекельно боляче?
Біль залежить від місця обраного татуювання, власної чутливості організму до болю та від статі людини. Деякі настільки занурюються у біль, наскільки це можливо, особливо якщо татуювання робиться для того, щоб позбавитися психологічної травми. Але для зменшення болю можна розслабитися і спробувати медитувати. Деякі примудряються засинати під час сеансу.
Читайте також: Історія запоріжця, який працює на доставці