Об’єднана енергосистема України 24-26 лютого працюватиме в ізольованому режимі. Це перший етап випробування енергосистеми України в ізольованому від енергосистем Росії, Білорусі та мережі ENTSO-E режимі. На цей час ОЕС України буде об’єднана з «островом Бурштинської ТЕС», дві частини енергосистеми України працюватимуть синхронно, – повідомляє пресслужба ЗАЕС.

Робота в ізольованому режимі – випробування, яке проводиться в межах підготовки до синхронізації об’єднаної енергосистеми України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Воно передбачене Угодою про умови майбутнього об’єднання української та європейської енергосистем та має проводитися в два етапи: у зимовий та літній періоди.

Випробування в ізольованому режимі і майбутня синхронізація енергосистеми України з енергосистемою континентальної Європи будуть здійснюватися в єдиному блоці регулювання з енергосистемою Молдови. Результати тестувань стануть підґрунтям для ухвалення рішення ENTSO-E про перехід на паралельну роботу з українською та молдовською енергосистемами.

Три енергоблока Запорізької АЕС, що вже підтвердили свою спроможність надавати допоміжну послугу з резерву підтримки частоти оператору системи передачі, про що свідчать отримані свідоцтва від Укренерго, надаватимуть вказану послугу ОЕС України при роботі в ізольованому режимі 24-26 лютого 2022 року. Це безпосередній внесок Запорізької АЕС в процес інтеграції об’єднаної енергосистеми України із Європейською континентальною енергосистемою.

Робота в ізольованому режимі не є стрес-тестом для енергосистеми. Мета випробувань – продемонструвати здатність енергосистеми підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи. Програма випробувань погоджена з ENTSO-E та передбачає всі необхідні заходи, що дозволяють підтримувати надійність та безпеку енергопостачання українських споживачів.