Як відомо, у Запоріжжі вже понад три роки працює міська програма боротьби з амброзією. Ось і в цьому році, у середу, в Запорізькій міськраді відбулося перше засідання робочої групи щорічного міського конкурсу «Територія без амброзії», який триватиме у нас до вересня
Організатори конкурсу поставили його учасникам відповідні завдання – приведення в належний фітосанітарний та естетичний стан територій, покращення самого благоустрою міста та залучення суб’єктів господарювання і громадськості до участі у заходах по боротьбі з амброзією полинолистою на території Запоріжжя.
Тож участь у конкурсі беруть міські комунальні підприємства, навчальні заклади всіх типів та рівнів акредитації, заклади охорони здоров’я, установи та організації культурно-мистецької та туристичної сфер міста Запоріжжя, що перебувають у власності територіальної громади міста, районні адміністрації Запорізької міської ради. Також до конкурсу можуть приєднатися інші суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, розташовані на території міста, громадські організації та об’єднання громадян.
На засіданні робочої групи головував заступник міського голови Валерій Еделєв, який, зокрема, зазначив:
– За часи роботи програми боротьби з амброзією в нашому місті можна сказати, що вона себе виправдала, і є вже реальні результати. У цьому ми випереджаємо багато міст України, і дехто вже намагається переймати наш досвід. Сьогодні на засіданні робочої групи ми визначили території, які вже досить давно позбавились амброзії. Це, в першу чергу, дитячі садочки, школи, території комунальних підприємств. Нас підтримали вже і громадські організації, які наводять порядок у місцевих парках та місцях загального користування. Зараз гостро стоїть питання щодо залучення мешканців ОСББ та приватного сектору, які навколо своїх помешкань теж будуть прибирати територію від амброзії.
Сьогодні ми затвердили Положення і в другій половині жовтня підведемо підсумок з визначення територій без амброзій та нагородимо їх власників грамотами і призами, – сказав Валерій Гаврилович.
Додамо, що конкурс триватиме до вересеня, вся координаційна робота зосередиться в райадміністраціях, де будуть працювати свої робочі групи та визначати кращих винищувачів амброзії. За їх поданнями міська робоча група у жовтні буде визначати переможців конкурсу у трьох номінаціях: «Територія без амброзії»; «Найкраща громадська організація чи об’єднання по боротьбі з амброзією»; «Районна адміністрація – кращий організатор заходів по знищенню амброзії».
Оцінювання номінантів буде проводитися за такими показниками: чи насправді на території відсутні рослини амброзії полинолистої; скільки людей залучалося до знищення цієї рослини; на якій площі немає амброзії; наскільки ефективним було реагування за повідомленнями на «гарячу лінію» по боротьбі з карантинними рослинами та за іншими критеріями.
Запитали ми у Валерія Еделєва і про території біля великих підприємств, хто там наведе лад?
– З цього приводу з більшістю заводів ми заключили меморандум. Це такі великі підприємства, як комбінати «Запорожісталь», «Коксохім», «Вогнетрив», «Мотор Січ», ЗТЗ, «АвтоЗАЗ» та інші, які взяли на себе багато зобов’язань, у тому числі і боротьбу з амброзією. Ці території спершу обробляються механично, а цілий ряд підприємств приступив уже і до хімічної обробки. А от гідропосів – це вже третій етап, який ми вперше впроваджуємо в місті і хочемо взяти його за основу. Наступний рік покаже результати і, думаю, багато підприємств на це пристане і буде приводити в порядок свої території вже з висадкою конкретних газонів, – підсумував Валерій Гаврилович.