Запоріжці долучилися до обговорення плану розвитку Привокзальної площі. На сьогодні в місті опрацьовується даний проект. Планується, що площа стане затишною і комфортною для перебування гостей міста і його жителів з урахуванням потреб пішоходів, автовласників, включаючи її зовнішню привабливість. Однак у даному питанні важливо почути і врахувати думку городян.
Тож у приміщенні Туристичного інформаційного центру з ініціативи департаменту архітектури та містобудування міської ради пройшов семінар-практикум, присвячений питанням розвитку Привокзальної площі перед залізничним вокзалом Запоріжжя-1.
Для вивчення думки і потреб населення була запрошена команда урбаністів – експертів з Одеси, які мають досвід роботи над низкою проектів з розвитку та благоустрою міських територій.
– Ми виступаємо як ініціатори партисипативного підходу, коли крім архітектора і проектувальника працюють і городяни. Їхні погляди дуже важливі. Використовуємо аналітичне проектування. Приїхавши кілька разів у Запоріжжя, проаналізували площу – куди ходять люди, маршрути, що необхідно для їхнього більш комфортного перебування. На сьогодні це некомфортне середовище – крім величезної парковки, нічого більше немає. Хочемо разом з городянами виділити больові точки і позитивні моменти, які необхідно підсилити, – підкреслила архітектор, дизайнер архітектурного середовища Жанна Кисельова.IMG_0183
Головний архітектор проекту з розробки детального плану розвитку Привокзальної площі Дмитро Романов поділився напрацюваннями:
– Площу бачу озелененою з упорядкуванням транспортних і пішохідних потоків, велопарковками, сучасними малими архітектурними формами, добудованими недобудовами. Необхідно розчистити територію від зайвих архітектурних форм, які заважають руху і в цілому сприйняттю. Це буде сучасна, затишна площа, що відповідає тому, як повинні виглядати «головні ворота» міста, – сказав Дмитро Романов.
Городяни, які прийшли на зустріч, активно включилися в роботу, внесли безліч пропозицій – якою вони бачать в майбутньому площу перед залізничним вокзалом Запоріжжя-1. За результатами семінару буде розроблено стратегію (модель) розвитку площі Привокзальної. Організатори відзначили, що плануються зустрічі з городянами, на яких будуть представлені вже конкретні проекти.