23 серпня у кіноконцертному залі ім. Довженка відбулося щорічне серпневе зібрання керівників учбових закладів Запоріжжя. У цьому заході взяли участь керівники загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів міста, представники територіальних відділів освіти, голови районних профспілкових організацій. Тут підвели підсумки минулого навчального року, ставили мету на майбутнє та нагороджували найкращих.
– Усі ми починали зі школи, тому перше вересня – це особливе свято. Сьогодні ми зібралися нашою потужною міською командою вчителів, керівників шкіл, департаментів для того, щоб підвести підсумки минулого навчального року. А також сміливо увійти у новий навчальний рік, – говорив заступник міського голови Анатолій Пустоваров. – Нові процеси, які зараз йдуть в освіту в першу чергу ставлять розвиток особистості дитини. Оскільки крім точних наук ми повинні навчати дітей ставленню до життя, до роботи, до дружби. Я впевнений, що ми відремонтуємо школи, побудуємо дитячі садки, зробимо доступні і якісні кабінети та спортивні зали. Завдяки спільній праці у нас все вийде.
На початку заходу Анатолій Пустоваров і директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк нагородили кращі колективи навчальних закладів міста Почесними грамотами та спеціальними сертифікатами за рейтинговими показниками якості надання освітніх послуг. За найбільшу кількість учнів – випускників установ, які отримали 200 балів за виконання сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році, нагороди отримали Багатопрофільний ліцей №99 (3 випускника) та гімназія №71 (2 випускника). Найвищі досягнення в зовнішньому незалежному оцінюванні випускників шкіл міста у 2017 році показали запорізькі гімназії № 28, №31, №46, №6, №11, №93, спеціалізована школа №40 з поглибленим вивченням іноземної мови, загальноосвітня школа №23. Відмінно виступали на всеукраїнських предметних олімпіадах і конкурсах різних рівнів вихованці ліцеїв «Логос», №99, №105, технічного ліцею, гімназій № 28 і № 27.
04 подвал (5)Юлія Погребняк зазначила, що на сьогодні галузь освіти у системі Запоріжжя займає 1 млрд. 990 млн. грн. на підтримку розвитку навчальних закладів нашого міста.
– Сьогодні є міські проекти, які ми пілотно будемо в проваджувати у системі навчальних закладів Запоріжжя, – розповіла Юлія Валеріївна. – Це і шкільний стадіон, інклюзивна освіта, створення стім-центрів, відкриття на базі дошкільного навчального закладу №77 закладу інноваційного типу «Вундеркінд». Створення умов для розвитку іміджу педагогів нашого міста і України в цілому.
У новому навчальному році вдалося відкрити нові групи у дитячих садках, провести капітальні та поточні ремонти в навчальних закладах, технічно оснастити школи, дитсадки та позашкільні установи. Запоріжжя стало експертним датчиком для України у впровадженні інклюзивної освіти та зараз є активним учасником Всеукраїнського проекту розвитку нового освітнього простору. Якщо у минулому році було 13 інклюзивних класів, то зараз відкрито 81 клас. Щоб кожна дитина мала можливість соціалізації та розвитку.
Також Юлія Погребняк зазначила, що у цьому році більше 7 000 першачків йдуть до школи. Вона побажала їм гарного настрою та бажання вчитися.