Зараз у місті залишилося трохи більше, ніж 52 відсотки від усіх учнів, зарахованих до запорізьких шкіл, – повідомляє Запорізька міськрада. З початку війни понад тридцять тисяч школярів виїхали за межі Запоріжжя: 2009 дітей знаходиться в нашій області, більше шести тисяч – в інших регіонах України, за кордон поїхали 22 тисячі 221 дитина.

Щодо майбутніх випускників, то за кордон виїхали 1333 учні одинадцятих класів, а у Запоріжжі та у межах України залишилося 2305. Більше трьох тисяч випускників планують складати мультимедійний тест, а майже 200 є претендентами на золоті та срібні медалі. Також зазначу, що до навчання у запорізьких школах постійно долучаються діти з родин внутрішньо переміщених осіб. За місяць кількість учнів цієї категорії у запорізьких закладах загальної середньої освіти зросла більше, ніж у 4 рази і зараз вона складає 1714 дітей.

У дитячих садках міста освітній процес було завершено ще другого травня. Що стосується закладів загальної середньої освіти, то педагогічними радами шкіл заплановано, що навчальний рік у запорізьких школярів завершиться третього червня.

У цьому році, згідно з нормативно-правовими актами, учні, які завершують здобуття початкової та базової повної загальної середньої освіти, звільнені від державної підсумкової атестації. А рішення про переведення учня до наступного класу приймає педагогічна рада навчального закладу. Також зазначу, що учням перших-четвертих класів під час переведення на наступний рік видається свідоцтво досягнень, а учням п’ятих-восьмих та десятих класів під час переведення на наступний рік або під час вибуття із школи налається табель навчальних досягнень. Окрім того, на цей час вже здійснено замовлення документів про здобуття учнями шкіл міста базової та повної загальної середньої освіти, а також продовжується замовлення таких документів для учнів з родин внутрішньо переміщених осіб.

Тепер про підготовку до нового навчального року. З другого травня розпочався прийом заяв на зарахування дітей до перших класів. На цей час запорізькі батьки подали вже дві тисячі шістсот сімдесят одну таку заяву. До заяви також необхідно додати копію свідоцтва про народження дитини та оригінал або копію медичної довідки.

____

Посилання на наш Телеграм-канал