В усіх районах міста активізувались роботи з приведення території до належного санітарного стану

Наприклад, у Вознесенівському районі вже з січня райадміністрація системно координує роботу по вивезенню з дворів сміття та різного непотребу із залученням комунальних підприємств, керуючих компаній та підрядних організацій. Кожної п’ятниці зранку відбуваються виїзні наради з представниками ТОВ «Вельтум-Запоріжжя», концерну «Міські теплові мережі», КП «Водоканал» та інших підприємств і компаній. Цього дня здійснюється і об’їзд території району, і складається план-графік на наступний тиждень з наведення належного санітарного стану.

– Впевнений, що доручення міського голови щодо належної санітарної ситуації в районі буде виконано. Ми залучаємо до цього спеціалізовані підрядні організації, товариство «Вельтум-Запоріжжя», КП «Комунсантрансекологія» та інших. Своєчасно уклали договори на проведення робіт з благоустрою прилеглої території – це кронування дерев, захоронення твердих побутових відходів, прибирання стихійних звалищ, видалення аварійних дерев як на прибудинкових територіях, так і загалом у районі. Так системно і будемо наводити лад в районі квартал за кварталом, – говорить голова Вознесенівської райадміністрації Олександр Ніколаєнко.Прибирання_смiттeзвалищ_на_вулицi_Перемоги

Наприклад, такі роботи на початку березня проводились на вул. Зелінського, Перемоги, Патріотичній, Незалежної України, пр. Соборному та бул. Центральному. Звичайно, продовжують утилізацію й використаних новорічних ялинок, а також кронованого гілля та опалого листя. Подріблена сировина відправляється до котелень на вулицях Військбуд, 104, та Цитрусова, 9, (філіали концерну МТМ в Шевченківському районі). Решта гілля захороняється на полігоні ТПВ.

Напередодні 8 березня робітники РДА вийшли на суботник та навели лад на територіях біля будівлі райдержадміністрації. Загалом у районі планують до квітня повністю прибрати територію району після зими.

Довідково

З Вознесенівського району вивезли понад 100 тонн побутового сміття, кронували 34 та видалили 17 аварійно-небезпечних дерев, на що пішло близько 400 тис. грн. Ще 104 тис. на підбір випадкового сміття (пакети та різне дрібне сміття). Також 134 аварійних дерева планують видалити в квітні.

Варто зазначити, що окрім побутових відходів у дворах раз по раз виникають несанкціоновані купи ремонтних відходів, які мешканці будинків складають будь-де, а не тільки на контейнерних майданчиках чи поруч із ними. Райадміністрація за цим слідкує і своєчасно реагує на порушення.

Як розповіла начальник відділу логістики ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» Наталія Краско, вони спільно з представниками Вознесенівської райадміністрації постійно об’їжджають район, обстежуючи сміттєві майданчики на наявність ремонтних та великогабаритних відходів.

– Зокрема, на вул. Перемоги жителі постійно щось виносять з будинків – тільки ми прибрали диван з кріслами, вони винесли спинки та подушки від них. І це просто нескінченний процес, – запевняє Наталія Краско.

Тим часом, в райадміністрації вже почали процедуру проведення тендерів на покіс карантинних рослин, оскільки березень закінчиться швидко, і вже в середині квітня треба виконувати перший покіс трав.

Пил складає великий ризик для здоров’я

У посиленому режимі працює і КП «ЕЛУАД». З доріг міста прибирають залишки відсіву, яким під час ожеледиці посипали покриття, аби транспорт міг змогу нормально пересуватися містом. Тепер же настав час відправити відпрацьовану суміш на смітник, аби пил від неї не докучав містянам.

Те, що в місті намагаються якомога скоріше прибрати використану протиожеледну суміш, яка вже перетворилась на пил, досить виправдано, адже медики стверджують: він змішується з вихлопними газами автомобілів і стає на порядок більш токсичним. І циркулює цей коктейль на рівні метра над землею, тобто саме в ріст дитини, що йде по тротуару, чи водія, що сидить за кермом свого авто…

– Забруднення навколишнього повітря, в якому містяться високі концентрації дрібних і тонкодисперсних частинок, становить найвищий екологічний ризик для здоров’я, і є причиною передчасної смерті 3 млн осіб у світі щорічно. За даними експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі 9 із 10 осіб дихають повітрям з високою концентрацією забруднюючих речовин. Пил завдає найбільшої шкоди, – зазначає асистент кафедри загальної гігієни та екології ЗДМУ Юлія Волкова, яка розробляла проєкт програми щодо зниження вмісту зважених часток в атмосферному повітрі міста Запоріжжя.SHER3118

Дрібнодисперсний пил береться з найрізноманітніших джерел: це і дрібні частинки сажі при згорянні палива автомобілів, і пилок рослин, і інші джерела. Він дуже шкідливий для людини.

В Олександрівському районі теж активізували роботи з благоустрою

Зокрема, 4 березня такі прибирання відбулись у дворі будинку №69 по вул. Поштовій. Представники місцевого ОСББ власними зусиллями провели тут кронування дерев, а з вивезенням гілок допомогла районна адміністрація.

У своє управління мешканці взяли будинок ще у 2016 році. З того часу стан будівлі вдалось значно покращити: тут провели ремонти в під’їздах з повною заміною дверей та вікон, оновили труби водопостачання та опалення, встановили ІТП. Пильно слідкують і за станом прибудинкової території та проводять на ній регулярні прибирання.

– Хочемо зустріти весну у повній готовності. Мешканці в нас активні та небайдужі. Тож з кронуванням проблем не було, єдине питання – вивезення сміття після цього. Звернулись за допомогою до районної адміністрації, з якою ми регулярно тісно співпрацюємо, і одразу отримали відгук. Сьогодні зранку – вся техніка на місці, ба більше, роботи вже майже закінчені, – розповіла голова ОСББ Сусанна Хуповка.

Подібні роботи за доручення міського голови Володимира Буряка нині активізовано в усіх районах міста. Комунальники вивозять гілля та листя, прибирають стихійні звалища тощо.

– З початку лютого ми вивезли понад 200 тонн гілля і продовжуємо цю роботу. Дуже приємно, коли ця робота спільна – як ось із цим ОСББ. Добре, коли і людям самим не байдуже, який вигляд має їхній район чи місто, і вони бажають самі допомогти, – зазначив голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий.

Наприклад, лише 4 березня загальними зусиллями робітників комунальних підприємств було виконано роботи з прибирання території міста площею 46 226 кв. м. Також за допомогою спецтехніки проводився змив від бруду колесовідбійного брусу та огорож мостових переходів тощо.

КРБП «Зеленбуд» довершує красу Запоріжжя

А от працівники «Зеленбуду» не тільки займаються вивезенням опалого торішнього листя з газонів, підмітанням відсіву на тротуарах, видаленням аварійних дерев, кронуванням і насаджуванням дерев та чагарників в місті, а ще й створюють їм довершені форми, як, наприклад, у парку Трудової Слави, на пр. Соборному, транспортному кільці вул. Іванова та в багатьох інших місцях. Встановлюють також вертикальні металеві конструкції з квіткових вазонів, готують ландшафт клумб до засіву квітами і таке інше. Плоди їхньої праці потім милують око запоріжців. Ось і цього року зеленбудівці запланували висадити в місті близько 112 тис. різних квітів.Формовочна_обрiзка

Як розповів директор КРБП «Зеленбуд» Олексій Анохін, здебільшого вони замовляють квіти за кольоровою гаммою та більш довгим терміном цвітіння, щоб прикрасити наше промислове місто. Звичайно, за всіма рослинами потрібен догляд – влітку поливати та проривати від бур’яну, перед зимою окучувати кущі квітів (наприклад, троянд) та чагарників, а також молоді дерева, щоб вони не вимерзали. А по весні йде зворотній процес і дослідження, як рослини перезимували. Та левову частку роботи займає санітарно-формувальна обрізка дерев, адже їх по місту чекає на зеленбудівців аж 23,5 тис. штук. Також потрібно ще тримати в належному санітарному стані і закріплену за підприємством територію, а це 800 га земель міста.

– Цього року у нас багато ювілеїв та різних свят, тож на запоріжців чекають по місту гарні квіткові композиції, які їх приємно здивують. А те, що це буде красиво та грандіозно, я навіть не маю сумніву. Ми хочемо показати людям настільки у нас красиве місто, – резюмував Олексій Анохін.

Пріоритети Заводського району

Першочерговий пріоритет – це належний санітарний стан території району. Так, днями спеціалістами підрядної організації ТОВ «Запоріжпроєктбуд» було виконано збір випадкового сміття на вул. Фінальній. З початком цих робіт проявився наявний факт викидання побутового сміття мешканцями прилеглих житлових будинків на території зелених зон, вздовж доріг, у парках та скверах. Тож людей вчергове закликали не смітити там, де живеш.Кронування_дерев_на_Павло-Кiчкасi Збiр_смiття_на_Фiнал_нiй

Продовжуються комплексні роботи з приведення території Заводського району до належного санітарного стану і зараз. Так, працівники КРБП «Зеленбуд» спільно з КП «ЕЛУАШ» впорядковують вул. Павлокічкаську: збір опалого листя, підмітання паркових доріжок, очищення від щебня проїзної частини дороги та тротуарів. Водночас підрядною організацією ТОВ «Профівіт» з прибудинкових територій продовжується вивезення гілля та листя.

Також виконано кронування дерев на вул. Демократичній і Вроцлавській. Роботи продовжуються.

Дніпровський район теж дбає про чистоту

Наприклад, комунальними підприємствами на території району 9 березня проводились такі роботи:

  • КРБП «Зеленбуд»: збір випадкового сміття на вул. Тиражній; очищення газону від опалого листя на вул. Товариській;
  • КП «ЕЛУАШ»: підмітання зупинок громадського транспорту, тротуарів у парках, скверах району; очищення урн від сміття по району; очищення проїзної частини лоткової частини по вул. Братській; механічне підмітання: вул. Бородінська, вул. Професора Толока, вул. Товариська.

Кількома днями раніше комунальники КРБП «Зеленбуд» проводили збір та вивіз випадкового сміття на вул. Рекордній та у парку Сагайдачного. Займались обрізкою дерев та очищенням газонів від листя на пл. Запорізькій та у сквері Чорнобильців, підмітанням тротуарних доріжок по вул. Рекордній, пр. Металургів, у сквері по вул. Звенигородській.
КП «ЕЛУАШ» в цей час виконувало підмітання зупинок громадського транспорту, тротуарів у парках, скверах району, очищення проїзної частини на автошляхах від пр. Соборного до мосту Преображенського, механічне підмітання: вул. Б.Хмельницького, вул. Незалежної України, вул. Рекордна.На_Ладоз_кiй

Також районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району за зверненнями мешканців вул. Ладозької проведено обстеження території за новими торговельними об’єктами, розташованими на вул. Ладозькій, 18-20, на предмет захаращення сміттям та будівельними відходами. За результатами проведеної роботи, суб’єктом господарювання вивезене будівельне сміття та прибрано територію. У подальшому, підприємець зобов’язався постійно слідкувати за утриманням прилеглої до магазину території у належному санітарному стані.

У зв’язку з численними скаргами мешканців Осипенківського мікрорайону, в результаті спільної роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району та Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради керівництво ринку ТОВ «Універсал-Маркет» власними силами прибрало бетонні блоки на прилеглій до ринку території по вул. Звенигородській, не очікуючи рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради про усунення наслідків порушень Правил благоустрою території міста Запоріжжя.
Такі ж роботи з благоустрою та утримання території в чистоті відбувались і у всіх інших районах Запоріжжя.

Сніг комунальників не налякав

Вночі 6 березня у Запоріжжі випав мокрий сніг. Однак комунальники були напоготові розчищати вулиці та дороги, бо згідно з дорученням міського голови Володимира Буряка працюють у цілодобовому режимі.

Для запобігання виникнення накопичення снігових опадів та утворення ожеледиці, спецтехніка КП «ЕЛУАШ» о 04:00 приступила до виконання робіт з посипання небезпечних ділянок доріг за допомогою 62 од. техніки. В ході виконання робіт з посипання було використано понад 280 тонн посипного матеріалу.

Протягом 6 та 7 березня робітниками КП «Зеленбуд», КП «Титан», КП «Дубовий Гай» та КП «ЕЛУАШ» були виконані роботи з очищення тротуарів, а також пішохідних доріжок парків та скверів від снігових опадів. А після, за сприятливих погодних умов, продовжили виконання робіт з приведення міста до належного санітарного стану.

Читайте також: Чому запоріжці не можуть впоратись із власним сміттям