Запорізька область отримає 8,5 млн грн державної субвенції

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ України. Завдяки тривалій співпраці Асоціації міст України та Кабміну, кошти отримає і Запорізька область.

АМУ ще на початку липня звернулася до Уряду з заявою про те, що міста районного значення та селища, через нестачу коштів на соціальні цілі та програми, можуть опинитися перед ризиком поглиблення депресивного стану.

Асоціація проводила опитування серед громад щодо вирішення проблем місцевого самоврядування. З результатами неодноразово зверталася до центральної влади, робила відповідні запити. Цю проблему піднімали і на «Дні діалогу» під час XV Українського муніципального форуму.

Уряд почув громади-членів Асоціації. Та схвалив рішення про виділення коштів на підтримку малих міст та селищ.

З отриманої суми Запоріжжю буде виділено трохи більше 3 млн грн. Ці кошти підуть на капремонти закладів освіти у Шевченківському районі та придбання обладнання для закладів освіти Олександрівського району.

У Василівці буде проведено ремонт дороги по вулиці Миру. На це передбачена сума в 1 млн 380 тис грн.

Мелітополь отримає трохи більше мільйона. Ці кошти планується витратити на капітальний ремонт тротуару по провулку Лютневому.

У Токмаку отримані 175 тис. грн планують спрямувати на розвиток закладів освіти та охорони здоров’я. На ці ж сфери витратить кошти Якимівська селищна територіальна громада, яка отримає 307 тис. грн.

Широківська громада з держбюджету отримає трохи менше мільйона гривень. Кошти планує направити на встановлення систем опалення у лікарнях та заміну вуличного освітлення у кількох селах.

Гроші також будуть направлені в Великобілозерську сільську об’єднану територіальну громаду (350 тис. грн), Таврійську громаду (270 тис. грн),  Приморський район (180 тис. грн), Веселівську селищну об’єднану територіальну громаду (120 тис. грн), Приморську ОТГ (138 тис. грн), Приазовську селищну ОТГ (150 тис. грн), Михайліський район (130 тис. грн), Новоолексіївську ОТГ (10 тис. грн), Михайлівську селищну ОТГ (70 тис. грн), Роздольську ОТГ (15 тис. грн), районний бюджет Токмацького району (160 тис. грн), Плодородненську ОТГ (45 тис. грн), Чкаловську ОТГ ( 90 тис. грн) та Ботіївську ОТГ (30 тис. грн).