Під час Еко Форуму міська влада підписала Угоди щодо покращення стану навколишнього середовища

Як писав сайт “Запорозька Січ”, у виставковому центрі «Козак-Палац» проходить четвертий Еко Форум, присвячений змінам клімату. Захід проходить з дотриманням усіх карантинних вимог, зокрема кількість учасників обмежена, а частина спікерів виступають онлайн. Також для всіх охочих доступна пряма трансляція.

Вже в перший день заходу Запоріжжя дві важливих Угоди щодо покращення стану навколишнього середовища, повідомляється на сайті міськради. Так, наше місто приєдналось до європейської ініціативи “Угода мерів щодо клімату та енергії”. Згідно цієї угоди Запоріжжя зобов’язується скоротити на своїй території викиди парникових газів на 30% до 2030 року.

– Хочу привітати Запоріжжя з підписанням цієї Угоди. Місто бере на себе добровільні зобов’язання, зокрема щодо скорочення викидів вуглекислого газу. Головне, що у Запоріжжя дійсно є план дій у цьому напрямку, – зазначив в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Костянтин Гура.

Ще один документ, який було підписано під час Еко Форуму – Угода про спільні дії у сфері покращення стану довкілля у Запоріжжі між Запорізькою міською радою та промисловими підприємствами.

Нагадаємо, у Запоріжжі діяв Меморандум про співпрацю щодо зниження кількості викидів. Завдяки заходам, вжитим в його рамках, вдалося значно скоротити викиди в повітря та воду. Важливо, що природоохоронні заходи підприємства здійснювали за рахунок власних коштів. Наразі дія Меморандуму завершилась, однак питання покращення екології, стану навколишнього середовища були та залишаються важливими для міської влади і для всіх запоріжців. Саме тому під час нещодавньої наради з промисловцями мер Запоріжжя Володимир Буряк запропонував підписати Угоду на 5 років, щоб продовжувати вживати дієвих заходів для покращення стану навколишнього середовища в Запоріжжі. Підприємці надали свої пропозиції до документу, і вже сьогодні його було підписано.

– Впевнений, що це стане серйозним поштовхом для подальшого розвитку, для міста загалом. Запоріжжя повинно продовжувати рухатися у напрямку більш екологічного та комфортного для містян міста, – сказав Сергій Мішок.

Читайте також: Запорізькому аеропорту 77: як він змінився за останні роки