У міських лікарнях поповнили запаси засобів індивідуального захисту

Про це мер Запоріжжя Володимир Буряк повідомив на своїй офіційній сторінці в “Фейсбуці”. Міський голова наголосив, що за добу кількість хворих на коронавірус у Запоріжжі значно збільшилася. Якщо вчора їх було 76, то сьогодні вже 92. При цьому, 8 хворих вже вилікувалися. Також, на жаль, одна пацієнтка померла. Як повідомляв сайт “Запорозька Січ”, літня жінка потрапила до лікарні з важким інсультом і не змогла його пережити.

– Розумію, що надворі весна, тепла та сонячна погода, та й напруження перших днів карантину вже спало, але закликаю вас залишатися вдома. Адже нові хворі – це контактні особи, які захворіли від переносників вірусу. Тож всі ми знаходимося в зоні ризику зараження й несемо відповідальність не лише за себе, а й за здоров’я оточуючих. У цілому тенденції завершення карантину вже найближчим часом втішні, але тільки за умови, якщо ми дисципліновано витримаємо необхідні умови, – наголосив Володимир Буряк.

Мер Запоріжжя  підкреслив, що місто забезпечене запасами засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, антисептиків і тестів на виявлення коронавірусної інфекції. Володимир Буряк повідомив, що нещодавно до запорізьких лікарень надійшла чергова велика партія засобів індивідуального захисту: 12 тисяч медичних захисних комбінезонів, 60 тисяч респіраторів, 200 тисяч масок, 22 тисячі захисних щитків і окулярів, 19 тисяч медичних халатів, фартухів і ізоляційних халатів, 180 тисяч рукавичок різного класу, 60 тисяч бахил і шапочок.

Також Володимир Буряк висловив подяку медикам, які щодня знаходяться “на передовій” та розповів, що вчора під час селекторної наради він підняв перед керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком питання щодо виплати обіцяних доплат розмірі 300% від окладу медичним працівникам із Держбюджету.

– Лише за березень запорізькі лікарі не отримали більше 2 млн грн! Це викликає не лише обурення, а й соціальний вибух серед тих, хто лікує хворих на коронавірус і щодня ризикує своїм здоров’ям! Тому також офіційно звернувся до СБУ щодо необхідності правильного аналізу цієї ситуації. Не репресивні заходи, а своєчасна виплата заробітної плати в повному обсязі зніме напруження в медичній сфері міста! Впевнений, стабільна ситуація в Запоріжжі є одним із найголовніших завдань сьогодення, – зауважив міський голова.

Крім того, вже наступного тижня мер Запоріжжя презентує програму виходу міста з коронакризи, розроблену разом з експертами в різних галузях. Зокрема, вона буде спрямована на допомогу бізнесу.

Нагадаємо, у цей непростий час запорізькі підприємці разом з волонтерами допомагають самотнім та маломобільним людям. Їм безкоштовно доставляють продуктові набори.

Читайте також: Запорізькі адвокати впевнені в безпідставності звинувачень на адресу мера Володимира Буряка