Міська влада Запоріжжя та Міжнародна фінансова корпорація IFC підписали договір про залучення до бюджету міста 35 млн євро

Кошти, отримані від IFC будуть направлені на оновлення парку електротранспорту, реалізацію проєкту “Розумне місто”, реконструкцію парку Трудової слави, закупівлю спецтехніки для утримання міських доріг тощо, повідомляє сайт Запорізької міськради.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк підкреслив, що успішна співпраця міста з Міжнародною фінансовою корпорацією дасть можливість покращити умови життя для десятків тисяч запоріжців, які зможуть користуватися сучасним громадським транспортом, відпочивати у сучасному парку.

– Ініціатива IFC «Міста» має на меті підтримати план модернізації Запоріжжя, який сприятиме постпандемічному відновленню міста та країни у цілому. IFC використовує свою глобальну експертизу аби допомогти Запоріжжю знайти рішення для активізації стійкого економічного зростання міста. Ми сподіваємось незабаром реалізувати цей успішний досвід в інших містах, – зазначив регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.

Так, для сфери громадського транспорту в рамках додаткового фінансування місто придбає тролейбуси з автономним ходом, електробуси, а також відкрити 3 нових тролейбусних маршрути. Окрім цього, також планується модернізація тягових підстанцій та спецтехніки, що обслуговує електротранспорт. Крім цього, в місті збільшать кількість “розумних зупинок” з інформаційними табло.

Для більш якісного обслуговування міських доріг будуть  закуплені вакуумні підмітальні машини та механічні установки, а також комбіновані дорожні машини.

Окрім цього буде оновлено один з центральних парків міста  – парк Трудової слави та оновлено ділянку дороги по вулиці Тиражній.

– Ми будуємо нове місто. І нам потрібні такі інвестори, спонсори, які вбачають в місті Запоріжжі те, що в це місто потрібно вкладати гроші. Ну а ми віддячимо, як кажуть. Тим, що ми прозорі, доброчесні і використаємо ці кошти на розвиток нашого міста, – зазначив Володимир Буряк.

Читайте також: У запорізькій лікарні завершують облаштування сучасного приймального відділення