Кількість хворих на коронавірус у місті зростає надшвидкими темпами

Зараз Запоріжжя перебуває в “помаранчевій” зоні за рівнем захворюваності на коронавірус. Міська влада вживає додаткових заходів, щоб забезпечити медиків усім необхідним для лікування, та щоб хворі змогли отримати медичну допомогу вчасно й якісно. Зокрема, за дорученням міського голови, збільшено з 551 до 866 кількість ліжок, які перепрофілювали для лікування пацієнтів із коронавірусом.

На своїй сторінці у “Фейсбуці” мер Запоріжжя Володимир Буряк звернувся до запоріжців з приводу карантинних заходів щодо поширення коронавірусної інфекції.

– У місті надшвидкими темпами зростає захворюваність на коронавірус. Якщо наприкінці вересня за тиждень реєстрували 360 хворих, то зараз – більше 900. Хворих приймають міські лікарні № 2, № 6, № 7 та № 9. У процесі укладання договору з Національною службою здоров’я знаходиться міська лікарня №1 потужністю 220 ліжок, 90 з яких буде віддано під лікування хворих на COVID 19. Також за моїм дорученням у лікарнях міста обладнано централізованою подачею кисню більше 480 ліжок і роботу в цьому напрямку буде продовжено, – розповів Володимир Буряк.

Міський голова наголосив, що наразі ведеться активна робота щодо створення міської лабораторії ПЛР-діагностики. На її базі місто зможе оперативно та безкоштовно робити тести для виявлення COVID 19. Лабораторія має запрацювати на початку наступного року.

Окрім цього місто продовжує розвивати первинну ланку надання медичної допомоги. Зокрема, відкриваються нові сімейні амбулаторії. Наступна запрацює в Бородінському мікрорайоні. Також всі медичні заклади забезпечені засобами індивідуального захисту, дезрозчинами та медичними препаратами до кінця року.

Нагадаємо, ще на початку пандемії , на боротьбу з коронавірусом у Запоріжжі було виділено з міського бюджету 100 млн. грн. та придбано 34 апарати штучної вентиляції легень до 190 наявних раніше, 53 монітори пацієнта. Також місто закупило 6 апаратів УЗД експертного класу, 2 цифрових пересувних рентген-апарати, пульсоксиметри, аналізатори газу крові тощо.

За переконанням мера Запоріжжя Володимира Буряка, з урахуванням зростання кількості важких хворих та перепрофілювання додаткових ліжок, необхідно збільшувати кількість обладнання. Тому вже найближчим часом планується виділити кошти на придбання ще 15-ти апаратів ШВЛ і моніторів пацієнта, трьох пересувних цифрових рентген-апаратів, 100 одиниць кисневих концентраторів.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, після завершення канікул школярі старших класів шкіл Запоріжжя перейдуть на дистанційне навчання.

Читайте також: На Запоріжжі більше 350 людей захворіли на коронавірус