Мер Володимир Буряк відзвітував перед громадою Запоріжжя про роботу, проведену в 2019 році

«Кажуть, що краще синиця в руках, ніж журавель у небі. Але я вважаю, що без мети, амбітних прагнень та високих цілей, а далі – наполегливої праці, щоб їх реалізувати, не буває розвитку. Мені хотілося б, щоб у нашої громади через певний час журавель опинився таки в руках. На мою думку, ми вже змогли зробити чимало, хоча попереду ще багато роботи як над «старими», так і над новими проєктами», – такими словами розпочав свій щорічний звіт про проведену за рік роботу міський голова Володимир Буряк.

Запоріжцям відкривають світ

Першим пунктом того, що вдалося протягом року, міський голова виділив стрімкий зліт аеропорту «Запоріжжя», який вже побив власний минулорічний рекорд пасажиропотоку, а прибуток підприємства цього року складатиме понад 88 млн. грн.

У 2019 році була капітально відремонтована злітно-посадкова смуга. Всього за 2 роки побудовано новий пасажирський термінал аеропорту.

– Я дуже хочу, щоб для запоріжців був відкритим увесь світ, а перельоти були доступними. Цього року до вже існуючих напрямків додалися нові. Зокрема, було відкрито рейс до Барселони, Шарджі, Тель-Авіва, бюджетний рейс до Києва. На черзі – Італія, Греція, Грузія, Кіпр, Болгарія. З березня 2020 року почнуться рейси до Угорщини, Австрії, Литви, Польщі. Переконаний, що це ще далеко не вся географія польотів із Запоріжжя, – зазначив міський голова.

Міський транспорт став більш містким та сучасним

За словами Володимира Буряка, розвиток громадського транспорту – запит, який 4 роки тому був найпоширенішим серед запоріжців.

У 2017 році розпочато реалізацію програми «Запорізькій трамвай». За цей час на базі КП «Запоріжелектротранс» зібрано 10 запорізьких трамваїв, придбано 13 європейських трамваїв, виконано капітальний ремонт 6 трамваїв. Таким чином вдалося оновити вже більше 60% трамвайного парку. Цього року придбано 5 тролейбусів з автономним ходом. Відкрито тролейбусний маршрут №1, який з’єднав о. Хортиця з центром міста.

У 2020 році заплановано збирання ще 4-х «Запорізьких трамваїв» та отримання 3-х європейських тролейбусів.

Також було придбано 95 великих автобусів. Тільки  у 2019 році відкрито 4 нових маршрути., які обслуговують автобуси великої місткості.

У 2020 році Запоріжжя може стати першим українським містом, де будуть їздити електробуси (їх планується придбати за кредитні кошти). Також розпочнеться впровадження електронного квитка.9 IMG_2773

Безпека – це важливо

У межах програми «Безпечне місто» встановлено понад 230 сучасних відеокамер. На черзі – Програма «Безпечна школа».

Завершено реконструкцію ситуаційного центру, де встановлено відеостіну, на яку виводиться інформація з відеокамер в режимі реального часу.

Проспект Маяковського – окраса міста

Під час соціологічного проєкту «Формуємо бюджет разом» містяни назвали питання благоустрою серед найбільш важливих пріоритетів розвитку міста. Саме тому в бюджеті наступного року цьому приділена велика увага.

За останній час у місті було відновлено сквер Театральний, Алею троянд, проспект Маяковського та інші місця, які стали окрасою міста.

– Цього року було виконано завершальний етап робіт реконструкції проспекту Маяковського. Ця зона відпочинку від головного проспекту нашого міста до каскаду фонтанів «Райдуга» стала улюбленою у містян. Тепер хочемо доповнити реконструйований проспект Маяковського оновленим Вознесенівським парком. Але це буде залежати від наявності фінансування, – відзначив Володимир Буряк.

Благоустрій парків, скверів, пляжів

За словами міського голови, необхідно створювати комфортні умови для відпочинку в кожному районі Запоріжжя. Міські парки, сквери, пляжі мають бути комфортними.

Цього року на одне з таких місць перетворився парк Гагаріна. Правобережний міський пляж також можна назвати знаковим об’єктом цього року. Наступного року планується продовжити його реконструкцію.

Реконструкція, капітальний ремонт шляхопроводів

Дехто говорить, що це заривання грошей у землю, але реконструкція, капітальний ремонт шляхопроводів, де щоденно рухається велика кількість транспорту – це дуже важливі об’єкти. Тому що від їхнього технічного стану залежить життя та здоров’я запоріжців.

У 2019 році було фактично відновлено 2 аварійних шляхопроводи. Один на проспекті Металургів, другий – на вул. Калібровій.

Наприкінці цього року розпочали капітальний ремонт шляхопроводу №2 на вул. Калібровій.

Також було проведено реконструкцію дощової каналізації на перехресті проспектів Соборного та Металургів.

Будівництво нових доріг

Останнім часом не так вже багато нових доріг будують в Україні. Але такі приклади також є і у Запоріжжі.

– Цього року ми завершили будівництво нової дороги на вул. Шкільній на ділянці від вул. Фортечної до Першої ливарної. У подальших планах – будівництво наступної ділянки дороги – від вул. Першої ливарної з виїздом на Набережну магістраль, – розповів міський голова Володимир Буряк.

Він також навів приклади того, як соціально відповідальний бізнес допомагає місту. За кошти комбінату «Запоріжсталь» у Заводському районі було збудовано нову дорогу довжиною 2,8 км.

На греблі ДніпроГЕС за кошти «Укргідроенерго» не збудували нову магістраль, але провели ремонт, на який запоріжці чекали багато років.

Ремонт доріг та тротуарів

Стан доріг – один із головних критеріїв, за яким українці оцінюють діяльність влади. На жаль, багато років ця оцінка була незадовільною.

– Саме тому одним з головних пріоритетів для мене стало питання ремонту та реконструкції доріг. З 2016 року ми розпочали впроваджувати відповідну міську програму. Можна сказати, що результати є, – зазначив міський голова.

Загалом за 4 роки в місті було відремонтовано більше 2 млн. кв. м доріг. Зокрема, цього року зробили великі ділянки доріг на проспекті Ювілейному, вул. Перемоги, 8 Березня, Василя Сергієнка, Богдана Хмельницького. З 2016 року розпочали ремонт внутрішньоквартальних доріг. За цей час було відремонтовано понад 420 тис. кв. м дорожнього покриття.

Наразі вдалося відремонтувати понад 230 тис. кв. м доріг приватного сектора. Та більше 127 тис. кв. м тротуарів.

Житлове господарство

– Якщо казати відверто, то більша частина багатоповерхівок у місті потребує ремонту, – зазначив Володимир Буряк. – У 2016 році в Запоріжжі розпочали реалізацію програми ремонту житлового фонду. Пріоритети такі: заміна ліфтів, ремонт покрівель, заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж, вибірковий капітальний ремонт житлових будинків.

Міський голова розповів, що за цей період виконані вибіркові капітальні ремонти у приблизно 600 будинках різних форм власності. За 4 роки капітальним та малим капітальним ремонтом полагоджено 950 ліфтів.

Програму співфінансування ремонтів житлового фонду продовжено і у наступному році.

Заміна теплових, водопровідних, каналізаційних мереж

Житлове господарство не обмежується лише житловим фондом.

– Однією з важливих складових є також теплові, водопровідні, каналізаційні мережі, які йдуть до будинків. Це сотні кілометрів труб, від яких залежить комфорт сотень тисяч запоріжців,– наголосив Володимир Буряк.

Важливість заміни мереж запоріжці чітко побачили після масштабної аварії на водогоні до Хортицького району напочатку 2016-го року.

Міський голова зазначив, що аварію завжди краще попередити, ніж усувати її наслідки. Саме тому в 2016-2019 роках було замінено понад 110 км труб. Це понад 66 км водопровідних труб, понад 14 км каналізації, понад 30 км теплових мереж.

У дитсадках більше немає черг

Нестача місць у дитсадках ще 4 роки тому була реальною проблемою в усіх районах. На початку реалізації міської програми черга складала понад 1600 дітей, зараз – 61 дитина. При цьому в дитсадках є вільні місця.

– Цього року ми ліквідували черги ще в 2-х районах – Заводському, де після реконструкції запрацював 169-й садочок, та Шевченківському, де в дитсадку №217 запрацювали ще 5 груп. Наступного року плануємо відновити роботу дошкільного навчального закладу № 220 в Осипенківському мікрорайоні. Також цього року було збільшено зарплатню всім працівникам дошкільних навчальних закладів, – розповів Володимир Буряк.

Комфортні умови і для пацієнтів, і для медиків

Для сфери охорони здоров’я за 3 роки було зроблено чимало. Працює електронна черга до сімейних лікарів та вузьких спеціалістів. Всі лікарі та медсестри оснащені сумками-укладками. Закуплено 34 одиниці сучасного санітарного транспорту.

– За 4 роки придбали сучасного обладнання на понад 270 млн. грн. Цього року найбільше наше придбання – сучасний ангіограф для 5-ї міської лікарні, який в 2020 році буде введено в експлуатацію, – відзначив Володимир Буряк.

У 2019 році на капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів охорони здоров’я виділено 31,2 млн грн.

Після реконструкції вже відкрито амбулаторію №6 по вул. Брюллова. Виконано капремонт дитячих амбулаторій на вул. Автозаводській, 8-б та вул. Карпенка-Карого, 7. Розпочала роботу реконструйована жіноча консультація міської лікарні № 4 по вул. Вроцлавській, 11-а. Завершується реконструкція дорослої амбулаторії по вул. Новокузнецькій, 20-а.2 IMG_0680«Затишна домівка» і соціальний захист

У 2019 році в межах міської програми соціального захисту населення допомогу отримали 18 тис. запоріжців. Загальна сума виплат склала понад 23 млн. грн.

У 2019 році було відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка» – єдиний заклад подібного типу в Україні, який фінансується з міського бюджету. В ньому терміном до року можуть знаходитися діти-сироти, яким виповнилося 18 років, і немає, куди йти. Таких цього року було 9. А також двері Центру відкриті для мам з дітьми, які опинилися в складних життєвих умовах. Цього року притулок було надано 19 родинам.

– Думаю, всі знають жахливу історію, яка трапилася з Анастасією Шаповаловою, яку цивільний чоловік облив окропом, поки вона спала. З двома маленькими дітьми Настя знайшла притулок саме в цьому центрі, а пізніше ми знайшли для неї кімнату в гуртожитку, – нагадав Володимир Буряк.

Запоріжжя – осередок культури

Візитівками міста та одними з кращих фестивалів у країні стали наші музичні фестивалі ZaporizhzhiaJazzy та KhortytsiaFreedom.

У 2019 році було проведено капітальні ремонти музичної школи №1 та школи мистецтв №3, поточні ремонти у музичних школах № 1, 2, 4, 8 та школах мистецтв № 2, 3. Придбано музичних інструментів та апаратури більше ніж на 2 млн. грн.

Проведено ремонти також в ПК «Хортицький», ПК «Молодіжний», ПК «Титан», Центральній бібліотеці для дорослих.

– Дає результати й програма розвитку туризму. Зокрема, туристичний збір цього року склав вже понад 2 млн. грн, – відзначив міський голова.

До Запоріжжя повернувся великий футбол

За останні 4 роки у 3 рази збільшилось фінансування галузі «Фізична культура та спорт». У 2019 році з міського бюджету  виділено 101,8 млн грн.

– Разом із фінансуванням виросли й спортивні результати. Наш МФК «Металург» почав грати в Першій Лізі. Це велике досягнення гравців, тренерів та вболівальників, які вірили в свою команду, – зазначив Володимир Буряк.

Цього року на дитячо-юнацькі спортивні школи було виділено більше 69 млн грн. У 6 разів збільшилась сума підтримки обдарованим спортсменам.

Питання покращення екології має особливе значення

Міський голова нагадав, що протягом 2016-2019 років діяв Меморандум з 25 промисловими підприємствами Запоріжжя про спільні дії в сфері покращення стану довкілля.

– Це дало реальні результати – зменшення викидів у повітря на 1,6 тис. тонн на рік та викидів у воду на 1,5 млн м куб. на рік, – розповів Володимир Буряк. – Наразі вже підготовлено до підписання черговий Меморандум.

Визначна подія для міста – Міжнародний Еко Форум, який проводиться протягом останніх 3-х років.

«Зелене місто», де немає амброзії

У Запоріжжі діє Програма «Зелене місто». За 3 роки комунальні служби вже висадили 7347 дерев та понад 30 тис. кв. м газонів. Триває реконструкція теплиць міського ботанічного саду.

Впроваджується масштабна комплексна програма боротьби з карантинними рослинами. Гідросівбу цього року застосували на площі 13 тис. кв. м, покоси виконувалися на площі понад 1260 га,  хімічним методом було оброблено 58 га.

Бюджет формують мешканці

– Під час соціологічного опитування «Формуємо бюджет разом» запоріжці зазначили, що найбільше їм не вистачає нових мостів. Міська рада, зі свого боку, зобов’язання виконала, далі йде тендерна процедура, та є надія, що будівництво мостів буде відновлено вже в 2020 році. Серед того, що в компетенції міської влади, запоріжці назвали продовження робіт з благоустрою міста та розвитку транспортної інфраструктури. Наступного року ми продовжимо приділяти цим питанням увагу, хоча все буде залежати від надходжень до бюджету, – сказав міський голова Володимир Буряк.

0W9A6664Плани на 2020 рік

За словами міського голови, одним зі знакових об’єктів, який потрібно починати приводити до ладу, є площа Запорізька. В планах на наступний рік – розпочати її  благоустрій. Заплановано і благоустрій площі Фестивальної.

– Тут ми сподіваємося не лише на власні ресурси, але й на інші можливості, зокрема, кошти обласного бюджету. Вважаю це правильним, адже це не лише головна площа Запоріжжя, але й області, – сказав він.

Вже розпочали роботи в Олександрівському районі у сквері Піонерів. Також передбачено проведення благоустрою парку Ювілейного у Хортицькому районі, парку на вул. Лізи Чайкіної в Заводському районі.

– Наприкінці свого виступу хочу подякувати кожному запоріжцю, адже саме ви наповнюєте бюджет. Без вашої участі у нас не було б нових автобусів та запорізьких трамваїв, нового пасажирського терміналу, оновленого проспекту Маяковського, відремонтованих доріг… Я вдячний всім за роботу, за ваш внесок у розвиток міста! – сказав міський голова Володимир Буряк.

Читайте також: 12 цікафих фактів про життя українців у 2019 році