Цього року міські пляжі офіційно так і не були відкриті. Але це не зупинило запоріжців і люди масово відпочивали на пляжах. Разом з тим спеціалісти обласного центру МОЗ щоденно проводять дослідження якості води у Дніпрі. Вони закликали містян утриматися від купання в річці, бо через підрив Каховської ГЕС це може бути небезпечним.

За інформацією управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, невідповідність води санітарно-мікробіологічним вимогам є основною причиною підвищення захворюваності серед населення на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо.

Збудники кишкових інфекцій мають високу стійкість до зовнішнього середовища, тривалий час зберігаючи свої хвороботворні властивості. Кишкові інфекції передаються під час купання у забруднених водоймах, а також через вживання зараженої їжі, води та через брудні руки.

З підвищенням температури навколишнього середовища створюються ще більш сприятливі умови для виникнення та розповсюдження кишкових хвороб.

Відпочинок на воді рекомендований тільки у спеціально відведених та обладнаних місцях, а купання у водоймах дозволяється лише за умови безпечності показників води, які підтверджені лабораторно.

Наразі на міських пляжах Запоріжжя купання заборонене.