У Запорізькій області продовжуються спеціальні навчання на випадок виникнення надзвичайної ситуації на ЗАЕС. Цього разу окрему увагу приділили організації роботи пунктів евакуації.

За умови необхідності евакуації один з проміжних пунктів евакуації буде розташовано у Біленьківській громаді Запорізького району. Тут евакуйованих будуть реєструвати, надавати їм усі необхідні консультації щодо документів та подальших дій. Крім того, в цьому та подібних пунктах мешканці, які у разі виникнення надзвичайної ситуації на ЗАЕС вимушені будуть покинути свої домівки, отримуватимуть психологічну допомогу та речі першої потреби.

Пункт повністю готовий до роботи на випадок справжньої загрози, адже навчання тут проходили в максимально наближених до реальних прогнозованих умовах. 

У ході інспекції ЗОВА додатково пропрацювати комунікацію з населенням, які у разі необхідності планують виїзд особистим транспортом для відповідного інформування про свої наміри відповідального за пункт збору; додатково пропрацювати комунікацію відповідальним за пункт збору з відповідальними за перевезення евакуйованого населення, аби був безпосередньо прямий зв’язок; додатково пропрацювати заходи з маломобільними групами населення. 

У Запорізької обласної влади є чіткий план дій на випадок виникнення екстреної ситуації на Запорізькій атомній станції. Є кілька сценаріїв розвитку подій, в одному з яких передбачена евакуація населення з 50-км “брудної” зони навколо ЗАЕС. Усі дії раніше вже відпрацьовували в рамках великих тактико-штабних навчань, де злагоджували роботу профільних структур і відомств, правоохоронців, рятувальників, що можуть бути залучені до ліквідації наслідків аварії на Запорізькій АЕС. Також опрацьовували розгортання та організацію роботи пунктів евакуації та деконтамінації.  Тоді було виявлено ряд недопрацьованих моментів, над виправленням яких обласна влада вже працює. 

Подібні навчання, як по злагодженню взаємодії структур, так і по організації роботи пунктів і штабів, проводитимуться на визначених територіях регулярно.