Протягом останніх 5 років у Запоріжжі збільшилась кількість маршрутів громадського транспорту

Це стало можливим завдяки тому, що міська влада суттєво оновила парк тролейбусів та трамваїв. Вперше за десятиліття придбано 95 великих автобусів.

Завдяки програмам розвитку муніципального транспорту, які започаткував міський голова Володимир Буряк, вдалось відкрити 10 нових маршрутів: №№17, 18, 29, 39, 56, 59, 72, 86, 94, 98, які поєднали спальні райони з центром міста, і які обслуговують автобуси великої місткості.

Так, у 2020 році у місті відкрили тролейбусний маршрут, який поєднав Дніпровський та Хортицький райони. Тобто тепер на Бабурку можна дістатися тролейбусом – хоча раніше багатьом це здавалося фантастикою! Адже завдяки наполегливості та кропіткій роботі місцевої влади мрія стала реальністю. Так, один із місцевих гідів у соцмережі зазначив, що запуск нового маршруту – історична подія, адже тролейбус обіцяли запустити на Бабурку ще 50 років тому, і тільки нинішня місцева влада це зробила.

Тролейбуси з можливістю автономного ходу частину шляху йдуть по існуючих тролеях, а частину – на автономному ході. Цей маршрут вже полюбився містянам, яким раніше доводилося користуватися лише маленькими маршрутками. До речі, цей маршрут пролягає повз велику міську лікарню, тож він дійсно був потрібен запоріжцям.

Також у 2020 році розпочав працювати маршрут №98, який з’єднав аеропорт, Шевченківський район із центром Запоріжжя та Південним мікрорайоном. Подібного маршруту у місті раніше не було!SHER4603

А у 2019 році у Запоріжжі відкрили ще один довгоочікуваний маршрут тролейбусів з автономним ходом – з центру міста (площі Профспілок) на Хортицю. Маршрут подобається як містянам, яким стало зручно добиратися на Хортицю, так і туристам, адже усього за 6 грн вони мають змогу проїхати до мальовничого куточка нашого міста.

До речі, запорізький комунальний транспорт не лише комфортний, безпечний, а й ще сучасний. У всіх тролейбусах, автобусах та трамваях встановлено валідатори та працює система безконтактної оплати проїзду. Це перший етап впровадження у Запоріжжі електронного квитка, а у подальшому і картки запоріжця.

Усього у 2016-2020 роках у Запоріжжі з’явилося майже 150 додаткових одиниць комунального громадського транспорту.

Читайте також: Запорізький аеропорт б’є власні рекорди за кількістю пасажирів