У Художньому салоні відкрилась виставка картин львівської художниці Анни Атоян

У вік цифрових технологій майже постійно з’являються нові стилі, жанри та техніки в мистецтві.  Але залишається затребуваним те, що було перевірено століттями, що відображає саме душу народу. Якщо, звісно, це зроблено талановито, якщо в твори вкладена й власне душа.

Саме це й можна відчути під час відвідування виставки львівської художниці Анни Атоян «Втеча з Едему», що проходить в Художньому салоні. Частина робіт зроблена батиком по шовку, частина – на дереві в техніці левкасу.13 (1)13 (4)13 (2)

Гостей інсталяції, по-перше, вражає якесь переформатування багатьох звичних понять. Так, наприклад, століттями люди вважали, що античні скульптури білі. Однак, як розповіла художниця, насправді вони були в кольорі. Тому й зображення античних героїв від львів’янки – в кольорі. Хоча Венеру зробила таки білою. А крім того – подарувала пані Мілоській… руки.

Чому ж саме така назва виставки? Згідно творчого задуму, «Втеча з Едему» символізує одвічний потяг людини до свободи.13

– Едем – це райське місце, де все ідеально.  Але жити в ідеальному світі – нудно, – вважає Анна Атоян. – Хочеться чогось нового, дивного. І я даю своїм роботам вибір: залишитися або піти.

Серед відвідувачів – люди різного віку, професій. Але кожному вдавалося знайти щось близьке саме для себе.

Люди на виставці були зайняті розгляданням шовкових картин, але і з ними була можливість поговорити. Так 2 дівчини, які навчаються на дизайнерів, поділилися своїми враженнями від виставки.

– Ніколи раніше не бачила таку техніку. Це не банально. Дуже цікаво не тільки в техніці виконання, але і в своїх ідеях. Я б хотіла щось для себе з цього витягти», – розповіла майбутній дизайнер Таїсія.13 (6) 13 (5)

– Як дизайнери, ми в пошуку ідей та референсів для наших робіт. Тож намагаємося не пропускати жодної виставки, що проходить в нашому місті, – доповнює її подруга Настя.

Суттєву допомогу в організації виставки надала голова Запорізької організації Національної Спілки художників Ірина Гресик. Вона вважає, що, дійсно, в століття високих технологій все популярнішим стає цифрове мистецтво. Але…

– Думаю, цифрове мистецтво – просто інший жанр. Те, що зроблено своїми руками, має іншу енергетику. Це інше мистецтво. Не можу сказати, краще воно чи гірше. Просто інше, – розповіла вона.

А вже на наступний день після відкриття виставки львівська майстриня влаштовувала майстер-клас. Де кожен охочий мав змогу зануритись у секрети незвичайного мистецтва.

Читайте також: Чи прибирають запоріжці за своїми собаками