Після зими організму необхідно перебудуватись до нового темпу і налаштуватись на весняний ритм життя

Кінець зими – час коли людина найгостріше відчуває роздратованість та апатію. Настрій часто змінюється, ввечері неможливо заснути. Це відбувається через те, що організм виснажений сірістю та нестачею сонячного світла та вітамінів. Щоб швидше побороти цей стан, варто завчасно про себе потурбуватись. “Розбудити” свій організм від зимової сплячки та набратися сил допоможуть наші поради.

Харчування

Перше, що необхідно зробити – переглянути свій раціон. Взимку в нас на столі в основному їжа з великою кількістю вуглеводів та жирів. Саме вони допомагають пережити холоди та дають енергію, щоб похмурим ранком зібратись на роботу. А от вітамінів і мінеральних речовин, які необхідні для гарного самопочуття, не вистачає. Тому необхідно відновити в організмі їхні запаси. Серед продуктів, на які слід звернути увагу в передвесняний сезон – капуста, запечені яблука, цитрусові, червона риба та зелень.

Прогулянки

Окрім правильного харчування важливо більше часу проводити на свіжому повітрі. Прогулянки покращать кровообіг та самопочуття. Частіше виходьте на вулицю, радійте теплому сонечку, адже його так не вистачало взимку. Також не варто нехтувати заняттями спортом. Окрім того, що фізична активність допоможе побороти зимові запаси та влізти в улюблену сукню, ендорфіни, які виробляються під час занять спортом, стануть відмінними помічниками з хандрою та стресом.

Режим

Брак сну негативно позначається на самопочутті незалежно від пори року. Однак, напередодні весни, коли організм геть виснажений, це відчувається найгостріше. Для поліпшення якості сну необхідно напрацювати режим. Лягайте спати та прокидайтесь в один і той же час, спіть не менше 7 годин на добу, бо саме під час нічного відпочинку організм відновлює всі свої сили та готує нас до нових справ. Уникайте стресових ситуацій та більше радійте життю.

Прибирання

Весна – особливий час не лише для організму, а й для навколишнього середовища. Тож без генерального прибирання будинку не обійтися. Так ви не лише захистите себе від алергенів, пилу та бактерій, які могли накопичитися під час холодів, а й  позбудетесь речей, які вам набридли. Крім того, навіть найдрібніші зміни в інтер’єрі впливають на наш настрій, а повертатися з роботи у весняну квартиру набагато приємніше, ніж в барліг, який захищав нас від зими.

Одяг

У першу чергу, зробіть ревізію в шафі та приберіть зимовий одяг, який вам точно не знадобиться. Перегляньте свій весняний гардероб та оновіть його, придбавши декілька нових речей – сукню, яскравий кардиган або легкий весняний шарфик. Так ви піднімете собі настрій і станете трішки щасливішими.

Читайте також: В Запоріжжі розпустилися вербові котики – фотофакт