На виборах Президента запоріжці зможуть проголосувати як з паспортом старого зразка – книжечкою, так і нового – у вигляді ID-картки

31 березня в Україні відбудуться вибори Президента. Проголосувати зможуть тільки повнолітні громадяни при наявності паспорта.

Запоріжці, які вчасно не вклеїли фотографію при досягненні віку 25-ти чи 45-ти років, зможуть проголосувати на виборах, хоча їх паспорт вже недійсний.

Як повідомила головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Запорізькій області Вілена Ніколаєнко, несвоєчасне вклеювання фото призводить до того, що документ стає недійсним та потребує заміни на новий у вигляді ID-картки.

Запоріжці, які ж хочуть піти на вибори з дійсним документом нового зразка, можуть встигнути його замінити.  ID-картку можна виготовити терміново за 10 днів, але коштуватиме вона дорожче.

Для оформлення ID-картки потрібно зібрати необхідні документи та звернутися до підрозділу міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання.

Містяни, в яких є розбіжності адреси через перейменування назви населеного пункту, вулиці, проспекту, бульвару, площі, провулка, кварталу тощо, або відсутні відомості щодо реєстрації місця проживання в паспорті у вигляді картки, теж зможуть проголосувати. Їм не треба вносити зміни до списку виборців.

Нагадаємо, наявність ID-картки також є обов’язковою умовою для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

До речі, в 2018 році в Запорізькій області було оформлено 55749 паспортів у вигляді ID-картки.

Читайте також: Запоріжці можуть їздити до Грузії без закордонних паспортів.