27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У 2005 року було ухвалено відповідну резолюцію Генеральної Асамблеї ООН.
У ній стверджувалося, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Україна приєдналася до цього документа у 2012 році і разом зі всім світом почала відзначати пам’ять про цю сумну подію.
У Запорізькій області в часи Другої світової війни нацистські окупанти розстріляли близько 38 тисяч мирних жителів, більшість з яких були євреї. У місті Запоріжжі 24 березня 1942 року єврейські сім’ї зібрали біля міської управи під приводом відправки на роботу. Але їх всіх відправили пішки за місто, в радгосп ім. Сталіна (нині садівництво «Електровозник» по вул. Очаківська). Того дня нацисти вбили 3 700 невинних людей. У 2001 році на цьому місці відкрили пам’ятник жертвам нацизму. Автором його став відомий скульптор Борис Рапопорт.
Традиційно саме до цього меморіалу в Запоріжжі 27 січня покладають квіти в пам’ять про жертв нацизму.