Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та є безоплатними для пацієнтів

Такі вартісні методи діагностики, як МРТ і КТ, – у пакеті хіміотерапевтичного лікування.

Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я, за хіміотерапевтичне лікування дітей та дорослих у стаціонарних та амбулаторних умовах у медзакладах, які підписали відповідні пакети з НСЗУ, пацієнти платити не повинні. За лікування пацієнтів медичним закладам платить НСЗУ.

Наприклад, у 2021 році за пакетом хіміотерапевтичного лікування заклади отримали 1,3 млрд грн.

Взагалі хіміотерапевтичне лікування включає всі необхідні інструментальні дослідження пацієнтам із підтвердженим онкологічним діагнозом, зокрема такі:

  • магнітно-резонансна томографія (в тому числі з внутрішньовенним контрастуванням);
  • рентгенологічні дослідження, в тому числі комп’ютерна томографія (з внутрішньовенним контрастуванням).

МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з клінічно та морфологічно встановленим діагнозом злоякісного новоутворення у 100 закладах у всіх регіонах України. Їхній перелік та розташування є на дашборді НСЗУ: у фільтрі Напрям оберіть «Онкологія», Група послуг – «Хіміотерапевтичне лікування».

В Запорізькій області таких закладів 7:

  1. КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради;
  2. КНП «Мелітопольський онкологічний диспансер» Запорізької обласної ради;
  3. КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради;
  4. ТОВ «Багатопрофільна клініка Святого Миколая»;
  5. КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради;
  6. КНП Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання»;
  7. КНП «Міська лікарня №3» Запорізької міської ради.

Що ще пацієнт отримує безоплатно під час хіміотерапії, можна побачити у вимогах ПМГ (пункт 26, файл Специфікація).

Якщо у медзакладі у пацієнта вимагають гроші за послуги, які є безоплатними, залишайте скаргу головному лікарю медичного закладу, а також НСЗУ.

Щоб отримати лікування в межах пакету «Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах», в тому числі і безоплатне КТ, МРТ, пацієнту потрібне електронне направлення. Направлення пацієнтам зі встановленим онкодіагнозом видає лікуючий лікар.

Запорізький протипухлинний центр має сучасне обладнання

Запорізький регіональний протипухлинний центр здійснюють консультативний прийом пацієнтів з напрямку онкологічного захворювання або підозри на нього, передракового і фонового процесів.

Він обслуговує населення Запорізької області, що становить близько 2 млн осіб дорослого населення. На обліку перебувають десятки тисяч пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Щороку кількість хворих зростає на 5-6 тис.

Приймаються пацієнти з результатами попередніх обстежень з поліклініки за місцем проживання, що вказують на наявність або підозру на наявність онкологічних захворювань. У поліклініці проводиться необхідне дообстеження, перегляд цитологічних і гістологічних препаратів. Після підтвердження діагнозу і визначення плану лікування пацієнт направляється в стаціонар.

10 червня цього року після 3 років кропіткої та напруженої роботи з будівництва в Запорізькому регіональному протипухлинному центрі нового корпусу блоку дистанційної терапії та встановлення першого в області лінійного прискорювача відбулося його урочисте відкриття.

Придбання лінійного прискорювача Elekta – надзвичайно важливий проєкт у медицині нашого регіону, який передбачає застосування передових світових технологій у лікуванні онкологічних захворювань. Цей високоточний апарат – останнє слово світової медицини в лікуванні раку. Він дозволяє опромінювати лише пухлину та практично не зачіпає здорові клітини.

Перший сеанс отримали четверо пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями головного мозку, нейроендокринної пухлини та новоутворенням простати.

Весь процес лікування на новому обладнанні відбувається згідно з Міжнародними протоколами та стандартами лікування злоякісних пухлин кваліфікованими спеціалістами, які пройшли повний курс навчання, практичні тренінги та обмін досвідом із закордонними фахівцями за системами медичного планування й роботи з лінійним прискорювачем Elekta.

Як записатись на лінійний прискорювач?

Ви можете скористатися будь-яким зручним для вас способом:

  • Звернутися до реєстратури поліклініки
  • Зателефонувати за номером (097) 189-43-84
  • Заповнити форму на сайті https://zrpc.zp.ua

Як не пропустити у себе симптоми раку

Строго кажучи, такої хвороби як «рак» не існує. Цим терміном описуються понад 200 різних захворювань, при яких звичайні клітини починають ненормально розмножуватися, формують швидко зростаючу пухлину і можуть заражати сусідні органи.онколог

Незважаючи на те, що рівень смертності від раку падає вже чверть століття, онкологічні захворювання залишаються однією з головних причин смерті в усьому світі.

Багато видів раку піддаються лікуванню і навіть повністю виліковні, особливо якщо якомога раніше виявити хворобу і почати терапію.

Наприклад, якщо рак шийки матки діагностований на пізній стадії, шанси пацієнтки прожити ще 5 років не перевищують 15%. Проте якщо хворобу виявити вчасно, цей показник підвищується до 93%.

Осередок захворювання може розташовуватися в будь-якому органі й набувати різних форм. Однак є деякі симптоми і тривожні ознаки, помітивши які, варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Приводи для занепокоєння:

  1. Незвичайні вузлики тканини, здуття та припухлості. Треба пам’ятати, що ракові пухлини часто бувають безболісними, особливо на ранніх етапах захворювання. Особливу увагу потрібно звертати на шию, яєчка у чоловіків і молочні залози у жінок, а також на пахвові западини.
  2. Затяжний кашель, задишка або труднощі при ковтанні.
  3. Зміни у звичній роботі кишківника. Раптово почалися запори або, навпаки, часті напади діареї – особливо якщо у випорожненні можна помітити сліди крові.
  4. Несподівані кровотечі – включаючи невеликі виділення крові з піхви, прямої кишки, включення крові в сечі або мокроті при кашлі.
  5. Безпричинна втрата ваги. Якщо ви несподівано для себе помітно схудли за відносно невеликий проміжок часу (близько пари місяців), – це привід для занепокоєння і походу до лікаря. Крім раку, різка втрата ваги може сигналізувати про серйозне порушення роботи щитоподібної залози або розвитку діабету.
  6. Хронічна втома і катастрофічна нестача енергії на звичні речі – попри нормальний здоровий сон. Зазвичай, якщо причина хронічної втоми в початку ракового захворювання, то у пацієнта проявляються й інші симптоми.
  7. Незрозумілий біль – будь-якого характеру і періодичності: як гострі напади, так і тупий; як хронічний, так і періодичний.
  8. Поява нових родимок або трансформація вже наявних: зміни розміру, форми або кольору; затвердіння поверхні родимої плями або будь-які виділення.
  9. Проблеми при сечовипусканні, в тому числі частіші або гостріші позиви, а також труднощі або біль в процесі.
  10. Незвичайні зміни грудей. Приводом для занепокоєння може бути несподівана зміна розміру або форми грудних залоз, а також зміни відчуттів при дотику, в тому числі до шкіри грудей, або болю.

11.Втрата апетиту. Якщо у вас надовго притупилося почуття голоду, і ви стали їсти менше, ніж зазвичай, це теж тривожний сигнал, навіть якщо у вас відсутні інші симптоми.

12.Незагойна виразка або інша рана – особливо в роті.

13.Хронічна печія або інші регулярні розлади травлення – нудота, блювота, здуття живота та інші.

14.Рясне потовиділення в нічний час.

Як знизити ризик раку

Поява раку може бути спровокованою як генетичною схильністю, так і зовнішніми чинниками – в тому числі іонізуючим випромінюванням, речовинами-канцерогенами (наприклад, азбестом або миш’яком) або хвороботворними організмами.

Повністю захиститися від раку неможливо, проте можна суттєво знизити ризик онкологічних захворювань. Для цього експерти ВООЗ дають 5 порад.

Уникайте куріння і тютюнового диму. Попередження, написані великими літерами на сигаретних пачках, з’явилися там не просто так. Паління або жування тютюну може стати причиною не тільки раку легень, але і раку гортані, простати, підшлункової залози, нирок, сечового міхура та інших органів.

Безпечний секс і медичні процедури. Віруси, які можуть збільшувати ризик розвитку деяких видів раку, передаються статевим шляхом, а також через кров – наприклад, при використанні загальних голок або медичних інструментів багаторазового використання.

Регулярно проходьте перевірку. В ідеалі повний профілактичний огляд у лікаря потрібно проходити кожні пів року.

Вакцинуйтеся. За невелику плату або навіть безкоштовно можна зробити щеплення від гепатиту, вірусу папіломи людини й інших захворювань, що також суттєво знизить ризик виникнення деяких видів раку.

Здорова дієта і активний спосіб життя. Збалансований раціон з великою кількістю овочів і фруктів, хороший режим сну і хоча б невеликі регулярні фізичні навантаження допоможуть вам підвищити імунітет і уникнути безлічі хвороб – в тому числі й раку.

Читайте також: У Запорізькій області один із найменших показників з вакцинації на південному сході країни