Експерти Партії «Єднання» готують пропозиції щодо бюджетних програм на 2022 рік

Фракція міськради від Партії Володимира Буряка «Єднання» збирає експертну групу, яка проаналізує прогноз бюджету Запоріжжя на 2022 рік та підготує пропозиції щодо більш ефективного наповнення міських програм.

Нагадаємо, ще на вересневій сесії міськради ухвалили прогноз бюджету міста на 2022 рік. Так, доходи міста за загальним фондом плануються в межах 8,8 млрд грн, а за спеціальним фондом – 124 млн грн. Загалом бюджет становитиме близько 9 млрд грн.

Для звичайної людини ця сума здається величезною, але для такого великого міста, як Запоріжжя, це не так багато. Тому необхідно кожну бюджетну гривню направити на програму, яка є дуже важливою для міста та містян.

Тому фракція міської ради від Партії Володимира Буряка «Єднання», до якої входять професіонали з різних сфер життя міста, створює експертну групу, яка вивчатиме прогноз бюджету та готуватиме пропозиції для найбільш ефективного витрачання коштів.

«До фракції міськради Партії Володимира Буряка «Єднання» входять фахівці з охорони здоров’я, освіти, бізнесу, ЖКГ тощо. Люди з досвідом роботи, які і будуть аналізувати прогноз бюджету Запоріжжя на 2022 рік, щоб підготувати пропозиції щодо покращення бюджету в числі загальних доходів та видатків, а також ефективності наповнення тієї чи іншої програми», – розповів Геннадій Наумов, депутат міськради Партії Володимира Буряка «Єднання».

 

IMG_6269

На першому засіданні депутати від Партії «Єднання» обговорювали прогноз бюджету міста на 2022-2024 роки у розрізі наступного року. Обговорювалися загальні видатки бюджету, кредитне навантаження на бюджет, а також виконання різних програм, закладених на наступний рік. У числі проектів, що обговорюються, інвестиційні проекти, які заплановані до реалізації в місті. У тому числі, проекти, які фінансуються за рахунок міжнародних кредитних організацій та ті, що входять до проекту Президента України «Велике будівництво».

Прогноз бюджету міста – великий документ із таблицями, цифрами та поясненнями. Його аналіз – це копітка, але дуже важлива робота, від результатів якої залежатиме життя нашого міста наступного року. Тому що прогноз бюджету – це, образно кажучи, попередній «кошторис», який може змінитися з різних причин. Причому, на жаль, вірогідніші зміни у бік збільшення витрат, які можуть бути пов’язані з додатковими дотаціями комунальним підприємствам, зростанням мінімальної зарплати тощо. І найімовірніше, у 2022 році місто житиме не за бюджетом розвитку, а за бюджетом виживання.

«Не варто забувати і про продовження епідемії коронавірусу в країні, через що у міста також будуть додаткові витрати, які зростають з кожною новою хвилею захворюваності. Ось у зв’язку з усім цим стає зрозуміло, що бюджет у 9 млрд грн не такий великий, і в місті, швидше за все, можна буде реалізовувати лише програми у соціально важливих сферах – медицині, освіті», – наголошує Геннадій Наумов.

Зазначимо, що навіть ці оптимістичні цифри, вказані у прогнозі бюджету, потрібно буде підтверджувати реальними доходами. До того ж бюджет формується не лише з доходів, а й видатків – із витратної частини, так званий бюджет утримання. І останнім часом держава в ході реформи децентралізації поступово перекладає на місцеві бюджети дедалі більше видатків.

До того ж, скорочуються дотації, які громади раніше отримували з державного бюджету.  Також серйозно вплинуло на бюджет міста зростання комунальних тарифів. Так, укладено меморандум між президентом та органами місцевого самоврядування, зафіксовано тарифи для населення та установ бюджетної сфери. Але стримування зростання тарифів – це додаткове навантаження на бюджет міста (компенсація різниці в тарифах, фінансова допомога концерну «ГТС», якому треба буде витягувати опалювальний період).

Депутати від Партії Володимира Буряка “Єднання”, як завжди, налаштовані на конструктивну роботу. Усі статті прогнозу бюджету будуть проаналізовані, потім підготовлені пропозиції та передані до профільного комітету для подальшого вивчення.