В умовах війни міський бюджет Запоріжжя є дефіцитним.

За перші шість місяців поточного року до бюджету Запорізької міської територіальної громади надійшло доходів у сумі 4 мільярди та майже 457 мільйонів гривень. З них майже 791 мільйон – це трансферти з інших бюджетів. Станом на перше липня загальний фонд бюджету недоотримав майже 300 мільйонів гривень.

Найбільшим джерелом наповнення бюджету є податок з доходів фізичних осіб. Його надходження за півроку склало майже 97,5 відсотків від плану. Зокрема збільшився обсяг надходжень від податку з доходів військовослужбовців (на плюс майже 406 мільйонів гривень). А от що стосується податку на заробітну плату найманих працівників, то його недоотримано на суму понад 450 мільйонів. Це переважно пов’язано з простоями на багатьох підприємствах міста.

Окрім того, через часткове призупинення роботи малого та середнього бізнесу, а також через зниженням ставки єдиного податку для платників третьої групи, надходження єдиного податку у бюджет міста склало близько 93,5 відсотків від планових показників.

Також план по доходах спеціального фонду (а це зокрема екологічний податок і кошти від відчуження комунального майна) виконаний трохи більше ніж на 98,5 відсотків.

Що стосується плати за землю, то за півроку бюджет отримав лише 77 відсотків від плану. Загалом недоотримано понад 111 мільйонів гривень. Окрім того, у зв’язку з тимчасовими обмеженнями реалізації алкогольних напоїв та у зв’язку зі зниженням попиту на їх придбання, а також через встановлення нульової ставки акцизу з пального, надходження по акцизному податку склали лише 62 відсотки від плану.

А от щодо трансфертів з державного бюджету, то рівень їх надходжень якраз дорівнює усім плановим показникам. Зокрема освітня субвенція, субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, субвенція на здійснення переданих видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я отримані на запланованому рівні.

Незважаючи на усі труднощі та складні питання, місто продовжує забезпечувати фінансування різних галузей життєдіяльності та підтримувати функціонування важливих міських програм.

____

Посилання на наш Телеграм-канал