9 лютого в Запоріжжі пройшла акція “П’яний за кермом – убивця”, в рамках якої відбулися мітинг та автопробіг. На площі Фестивальній спалювали права водіїв, які п’яними сідають за кермо. ВУкраїні це була перша громадська акція, спрямована на боротьбу з водіями, які сідають за кермо в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Підтримали акцію багато запоріжців, особливо ті, хто став жертвою п’яних водіїв, автомобілісти й пішоходи.

 

Автопробіг стартував від площі ім. Леніна, у ньому взяло участь більше 50 автомобілів. Вони проїхали проспектом з листівками й транспарантами. Захід відбувся за ініціативою дружини загиблого 11 січня таксиста. Трагедія сталася о 1.46 на острові Хортиці. Тоді зіштовхнулося два авто: “Chery” і “Mitsubishi”. Водій автомобіля “Chery” – таксист – загинув, його затиснуло у салоні авто. Тіло рятувальникам довелося витягати за допомогою спецтехніки. У другому автомобілі постраждали двоє – водій та його пасажир. Водій-винуватець аварії, 19-річний хлопець, був сильно п’яний і спробував утекти з місця аварії.


“ДТП, в якому загинув мій чоловік, стало поштовхом до організації акції. Я розумію, що чоловіка вже не повернеш… Сьогодні я прийшла, щоб ушанувати його пам’ять й донести до громадськості, що п’яний за кермом – це вбивця”, – розповіла дружина загиблого таксиста Єлизавета.


За словами учасника та головного координатора акції Віталія Дзюби, на захід вийшли ті, хто готовий активно діяти й хоче донести до громадськості всю небезпеку управління автомобілем у нетверезому стані. У Верховній Раді перебуває законопроект, який посилить відповідальність водіїв. Але, на думку учасників заходу, карати за таке потрібно більш жорстко, зокрема позбавляти волі.
За даними УДАІ, у Запорізькій області торік було затримано майже 9,5 тисячі п’яних водіїв. “Цю цифру реально можна множити в три рази, щоб одержати цілісну картину, адже 9,5 тисячі нетверезих водіїв – це лише ті, які попалися”, – впевнений Віталій Дзюба.
В Україні за рік налічується близько 30 тисяч потерпілих у ДТП, а 9 тисяч людей гине під колесами авто. Більшість аварій трапляється з вини п’яних водіїв.
За словами начальника відділу профілактики УДАІ в Запорізькій області Андрія Топчія, проблема пияцтва за кермом у Запоріжжі актуальна. Співробітники ДАІ також виступають за те, щоб посилити відповідальність недбалих водіїв, обравши для цього максимально суворе покарання, наприклад, позбавляти прав п’яного водія, як це діє, приміром, у Росії.


На мітингу виступив і представник духовенства. Отець Олексій відзначив: людям необхідна переоцінка цінностей, а церква завжди відкидала пияцтво за будь-яких обставин.
Кульмінацією акції стало символічне спалювання прав п’яних водіїв.

Фото
Олександри БУДИЛКИ