Містяні висловили подяку міському голові за небайдужість до проблем людей попри політичний тиск

У Запоріжжі продовжується опрацювання додаткових карантинних заходів. Одним із них є введення спеціальних перепусток для дозволу пересування у громадському транспорті, які з 8 квітня є обов’язковими. Довідку на право проїзду можуть отримати люди, що працюють на особливо важливих підприємствах. Оскільки не всі охочі матимуть змогу користуватися транспортом, ця міра допоможе зменшити скупчення людей та загрозу поширення коронавірусу – таке рішення прийняв Уряд

На початку тижня у Запоріжжі, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, ще продовжував працювати громадський транспорт. Також продовжувалось і опрацювання додаткових карантинних заходів з метою зменшення загрози поширення коронавірусу, адже рішенням обласної комісії з ТБНС Запоріжжя визначено одним з міст, які належать до карантинної зони. Особливе значення у зменшенні загрози COVID-19 має оптимізація роботи громадського транспорту, тому було рекомендовано введення проїзду виключно за спеціальними перепустками.

Відповідальність за заповнення та видачу довідок лежить на керівниках підприємств, які входять в перелік, прийнятий Кабінетом Міністрів. Вони визначають та приймають рішення щодо підписання перепустки працівникам. На вході в транспорт довідку слід показувати водію. За дотриманням правил умов проїзду в громадському транспорті будуть слідкувати правоохоронні органи та мобільні групи, які наразі перевіряють дотримання карантинних заходів. За порушення правил проїзду передбачений штраф в розмірі від 17 до 34 тис. грн. І його доведеться сплатити як водію, так і людині, яка не має необхідних документів.

Така серйозна запобіжна міра Уряду викликала хвилю обурення з боку жителів міста, тому що це рішення не враховує безлічі питань. По-перше, багато людей допомагають близьким, що потребують нагляду, а живуть далеко. По-друге, жителі міста Запоріжжя, що розташовується на обох берегах Дніпра, не мають можливості діставатися з одного на інший окрім як за допомогою транспорту. Ба більше! Не у всіх є власні авто чи гроші для пересування на таксі… Тому міський голова Володимир Буряк, розуміючи складнощі, що неминуче виникнуть у запоріжців, й не поспішав з прийняттям непопулярного рішення, розробляючи нову систему проїзду на вимогу Кабміну.

Але спроби захистити інтереси містян, як годиться, були покарані. «Хочу звернути увагу на ситуацію, коли мер Запоріжжя порушує постанову Уряду і запускає в місті громадський транспорт. Ці дії вже отримали реакцію Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ», – заявив Зеленський у відеозверненні, яке транслювалося ввечері у вівторок, 7 квітня. Президент не приховував незадоволення «неслухняним» мером. Мовляв, Володимир Буряк саботує рішення центральної влади.

Проте така неприкрита погроза увімкнула механізм підтримки запоріжцями свого градоначальника. В соціальній мережі Фейсбук створили групу #ЗАПОРІЖЖЯ_ЗА_БУРЯКА. В ній депутати міської та обласної рад, керівники підприємств, волонтери, пересічні запоріжці висловлюють подяку міському голові за небайдужість до проблем людей, незважаючи на політичний тиск на нього.

Так, депутат міської ради Михайло Прасол у себе на Фейсбук-сторінці написав:

«Міський народний голова Володимир Буряк дбає про запоріжців та захищає інтереси громади! На відміну від центральної влади, від Уряду, всіх-всіх, хто давно заплющує очі на Запоріжжя та інтереси містян!

Спочатку вірив, що за Президента Зеленського Україна стане кращою. Проте зараз видно: з київських кабінетів бачиться одне, та на практиці по всій країні – інше! Який план? Транспортний колапс – зупинка виробництва і більшості підприємств – крах економіки? У Запоріжжі вам це не вдасться! Не можна довести до краху економіку країни!»

А депутат міської ради Дмитро Сірий на своїй Фейсбук-сторінці звернувся до Президента:

«…Коли звільняєш великі підприємства ОЛІГАРХІВ від сплати земельних податків – і робиш вигляд, що не розумієш чому в місцевих бюджетах порожньо…

Коли світові лідери своїх народів – виділяють гроші на підтримку замкненого вдома населення, а ти записуєш співчуваючі відеоролики…

Коли замість допомоги – одні накази і погрози…

Коли СБУ і НацПоліція в черговий раз – не інструмент розкриття злочинів, а важіль тиску на невгодних…

Коли розмір надуманих штрафів (від 17 до 34 тис. грн) можна порівняти з більшістю пенсій за рік!

Коли низка сумнівних професіоналів розробляють юридично неточні Постанови, створюючи колізію – а ти звинувачуєш мерів міст у їх точному виконанні, хоча тільки завдяки цим людям – держава сьогодні стоїть на своїх двох!»

Пролунала заява міжфракційної групи Володимира Буряка «Єднання» в Запорізькій обласній раді. В ній, зокрема, йдеться: «Ми, депутати Запорізької обласної ради, обурені випадом Президента України Володимира Зеленського на адресу міської влади Запоріжжя. Вважаємо його неприпустимим актом політичного тиску. Збереження роботи міського транспорту, зокрема, великих автобусів і маршруток – важлива умова забезпечення життєдіяльності Запоріжжя. Зупинити бездумно весь транспорт означає паралізувати життя міста і приректи тисячі людей на втрату роботи. Відзначаємо, що міська влада і мер Володимир Буряк зробили все для врегулювання транспортного питання в Запоріжжі».

А голова міжфракційної групи «Єднання» Володимира Буряка в міській раді Геннадій Наумов власній Фейсбук-сторінці зазначив:

«Шановні слуги народу, дайте спочатку оцінку:

  1. Керівникам Державного агентства резерву України і чиновникам Міністерства охорони здоров’я, які не подбали про те, щоб в аптеках були маски, без яких не можна з’являтися в громадських місцях, і, до речі, а де антисептики…
  2. Зверніть увагу на позицію ОДА в Запорізькій області, в частині підготовки лікарень до прийому пацієнтів з діагнозом COVID-19, і ще б тестів ПЛР, засобів захисту для лікарів і не за завищеними цінами спекулянтів…
  3. Якось візьміть відповідальність за наслідки діяльності професійного складу КМУ, та й взагалі вже якось зберіться… Україна зараз знаходиться в ситуації, коли потрібна єдина сильна позиція центральної влади. Вирішили, зробили… КМУ майже кожен день щось приймає. То можна перевозити не більше 10 чоловік в громадському транспорті, то через пару днів не більше 50% від посадкових місць… І взагалі, я вже заплутався – треба повністю зупинити громадський транспорт?!
  4. Мовчу про «Він мій друг» – Єрмак Андрій і ще багато чого….

Ви б краще підтримали, а не перекладали відповідальність на місцеву владу, однією рукою забираючи податки від великого бізнесу майже на 400 млн грн, а іншою приймаючи рішення про додаткові виплати медичним працівникам на 300 млн грн саме за рахунок міського бюджету. Дійсно, басейни важливіші».

І вчора було продовження…

«Із самого ранку мені телефонують запорізькі автоперевізники. На підприємствах сьогодні на роботу вийшли нові працівники – з СБУ. Приїхали раненько, без запізнень.

Вони записують, хто куди приїхав-виїхав, хто о котрій і куди прямує. Вимагають не виїзджати з території підприємств.

Хочу подякувати нашим правоохоронцям. Поки бухгалтерія підприємств знаходиться на самоізоляції, СБУ контролює ситуацію у такі важкі часи…», – поділився Михайло Прасол на своїй сторінці у Фейсбук.

У прес-службі СБУ також прокоментували ситуацію. Тут розповіли, що співробітники держбезпеки спільно з поліцією проводять на автопідприємствах перевірку дотримання карантинних заходів, перевіряють наявність масок, перевіряють, як вимірюють температуру, але роботу транспорту вони не блокують.

Тож COVID-19, зрозуміло, небезпечний для людей. А рішення центральної влади, наслідки яких ще довго будуть відгукуватись вітчизняній економіці? Риторичне запитання.

Читайте також: Мер Запоріжжя продовжує відстоювати інтереси містян щодо роботи громадського транспорту