У колекції представлені костюми більше 100 національностей

Практично кожен з нас займається чимось для душі у вільний час. Хтось дивиться серіали, хтось малює, а хтось колекціонує різні речі. Колекціонери обмінюються жаданими предметами з іншими колегами по хобі, розшукують речі в магазинах чи на секондах… Поціновувачі прекрасного, люди з приголомшливим захопленням, майстри своєї справи – як тільки не називають любителів-збирачів. І дійсно, це дуже цікаве хобі, якому вже не одне сторіччя, а сам список тільки видів предметів колекціонування вражає своєю кількістю

Дійсно, колекціонери – дивовижні люди. Іноді вони бачать в звичайному для інших об’єкті цінність, історію, значимість, інколи навіть спроможні зробити все, що завгодно, заради нового екземпляра колекції. Так ціна за один експонат може сягати неймовірних сум.

До Книги рекордів Гіннеса внесені найцікавіші колекції. Кращі з кращих дивують все населення земної кулі тією кількістю оригінальних і рідкісних речей, які вони зберігають у своїх будинках, що стають більш схожими на музеї. На жаль, у нашому місті немає світового рекордсмена. Але це не означає, що у нас немає колекцій світових масштабів! Так, ми поспілкувалися із запорізькою колекціонеркою Наталією Маренко, в квартирі якої зібралися понад 500 ляльок із різних країн світу в національних костюмах.6cfabd94-98db-451e-abe9-528668e3e62a

– Я збираю колекцію близько 5 років, мені завжди подобалися лялечки в національних костюмах. Вражало те, скільки фантазії у людей, у народів, які і самі так гарно одягалися, і те, у що одягають свої маленькі копії. Саме маленькі, оскільки розміри моїх ляльок коливаються від 8 до 30 см, – розповіла Наталія.

690d412f-eb89-4030-8c71-3d149d039cb8

За словами жінки, її ляльки своїми вбраннями представляють близько 90 країн світу, це понад 100 національностей, в основному – європейські. У приватній колекції є як і загальнодоступні лялечки, які можна у вільному доступі придбати в Інтернет-магазинах, так і лімітовані. До останніх можна віднести ляльок 70-х років. Матеріал ляльок також найрізноманітніший – пластик, кераміка, порцеляна, гума тощо.IMG-799c3a88419696a5dfdc4f5f41a4e2fb-V

Наталія Маренко розповіла, що є багато історій про те, як ляльки потрапили до неї.

– Кожен раз, коли я кудись мандрую, намагаюсь поповнити свою колекцію. Так, багато ляльок потрапили до мене з блошиних ринків Дрездена, Варшави і Лейпцига. Там можна знайти цікаву лялечку від 1 до 3 євро. Бувало, що купувала через Інтернет-магазини. А нещодавно люди із Запоріжжя віддали мені 2 десятки ляльок за дуже символічну ціну. Видно, це була чиясь колекція, і стала непотрібною. Часто друзі з різних країн привозять маленьких красунь, – поділилася колекціонерка.

449ca4a4-d605-4787-ab75-b725e05f723412e7fdba-a5d9-47d3-bf21-c42b86cf937a

Наталія розповіла, що іноді трапляється так: люди виставляють на продаж цікавих та гарних ляльок, але не вказують країну, яку ті представляють. І тоді доводиться проводити справжнє розслідування. Особливо непросто в пошуках представниць країн колишньої Югославії – Хорватія, Сербія, Чорногорія, де традиційний одяг схожий, але все ж таки не однаковий.IMG-2eba8120397a35f4103ba12d66af557e-V

Наталія і сама полюбляє створювати експонати.

– Наприклад, якщо у мене немає якихось лялечок, то я сама роблю одяг. Звичайним сучасним Барбі я створюю костюми в тематиці якоїсь країни. Не можна сказати, що вони дуже в народному стилі, але вони в кольорах національних прапорів. Мені здається це привабливим і незвичайним, – розповіла колекціонерка.

За словами жінки, вона і надалі планує поповнювати свою колекцію, але вже з маленьких представниць країн Африки, Близького та Далекого Сходу.

Колекціонери, які потрапили до Книги рекордів Гіннеса:

  • Колекція з 12 113 покемонів Лізи Кортні.
  • Книга рекордів Гіннеса визнала колекцію іграшкових сов Пем Баркер з Лідса найбільшою в світі. В її колекції 18 000 експонатів.
  • 41-річний житель Нью-Йорка Майкл Томассон, якого визнали власником найбільшої в світі колекції відеоігор. За офіційною версією, в ній налічується 10607 найменувань.
  • Колекція ляльок Цзянь Янь з Сінгапуру. Він ніколи не звертав уваги на поширене переконання, ніби колекціонування ляльок цікавить тільки слабку половину людства. Сьогодні Цзянь Янь є власником понад 9 тис. ляльок, 6 тис. з яких становлять популярні в усьому світі ляльки Барбі.
  • Пенсіонерка з Бельгії Іветт Дарден зібрала в своєму будинку більше 55 тис. старовинних металевих коробок. Незвичайні експонати усіляких розмірів і форм з кришками і літографічними картинками є відображенням різних історичних епох і подій

Читайте також: У Запорізькій області білих тигренят вивели на першу прогулянку