У соціальних мережах жителі міста закликають підгодовувати птахів і тварин-мешканців о. Хортиця.

Як правильно годувати птахів взимку, радять орнітологи.

Вони рекомендують складати суміш, сімдесят п`ять відсотків якої буде складатися з насіння соняшнику. У зв`язку з високою калорійністю цей продукт стане основним енергетичним джерелом для дрібних пернатих.
Фахівці рекомендують розміщувати в годівницях і кальцієву підгодівлю, яку зазвичай дають домашнім птахам. Це можуть бути шматки штукатурки або шкаралупа від курячих яєць.

Насіння рослин

Деякі пернаті воліють овес, просо, пшоно, рис і пшеницю. Зерноїдні пташки неодмінно відвідають годівницю, якщо в неї буде насипано овес, пшоно. На цю трапезу злетяться щиглики, горобці, зеленушки і інші пернаті. Зерна воліють клювати і голуби.

Ще чим годувати птахів взимку?

Із задоволенням крилате буде ласувати насінням кавуна, гарбуза, дині, кропиви, лободи і будяків. Їстимуть вони і зерна кукурудзи. Варто мати на увазі, що насіння кавуна попередньо слід подробити. Тоді їх із задоволенням з`їдять повзики або синиці.

Насіння лободи з великою охотою з`їдаються багатьма птахами. Зрізані рослини збирають у віники і так зберігають до зими. В холоду лободу встромляють близько годівниці в сніг. При бажанні бур`ян можна обмолотити і сипати його зерна птахам разом з іншими кормами.

Синиці-лазоревки, а також більшість видів зерноїдних пернатих люблять насіння кропиви. Насіння лопуха є основним кормом для щиглів. А ось снігурі воліють інший корм. Вони люблять ласувати насінням кінського щавлю.

Інші продукти тваринного походження

Чим можна годувати птахів взимку? В якості підгодівлі в голодний для пернатих період в меню можна включити м`ясо, сало, а також яловичий або курячий жир. Ці продукти припадуть до вподоби синицям, повзики, а також деяким іншим видам пернатих. Однак слід мати на увазі, що м`ясо і сало має бути несолоним. Яким чином підгодувати пташок? Сало або м`ясо слід розрізати на невеликі шматочки і нанизати їх на мотузку.