Містяни вимагали від коаліції згадати про людей та почати працювати

Нагадаємо, сьогодні в Запоріжжі мала відбутись сесія міськради. Депутати п’яти фракцій у черговий раз проігнорували засідання. Через неявку народних обранців вже майже місяць не вирішуються нагальні питання життєдіяльності міста.

Обурені запоріжці прийшли сьогодні до будівлі міськради з низкою вимог до депутатського корпусу. Мітингувальники з плакатами вимагали, аби народні обранці нарешті згадали, для чого їх обрали виборці, та почали працювати. Після цього ініціативна група зайшла до сесійної зали, де представники громадськості висловили невдоволення тим, що представники фракцій «Слуга народу», «ОПЗЖ», «Нова політика», «Європейська солідарність», партії Шарія саботують роботу міськради.

– Багатьох із вас я знаю особисто, як людей порядних, чесних. Але не можу зрозуміти, що з вами раптом трапилось. Чому так вийшло, що свої власні амбіції ви ставите на перше місце та взагалі не дбаєте про наше місто Запоріжжя? Не піклуєтесь про людей, які чекають на вашу підтримку, представництво їхніх інтересів, вирішення нагальних питань, того, заради чого вас сюди обрали. У вас пам’ять відбило і ви забули, для чого отримали горде звання депутата, представника від містян. Приходьте на законну сесію, вирішуйте важливі питання, дбайте про забезпечення зарплатнею медиків, вчителів та інших представників бюджетної сфери, працюйте над підготовкою до нового опалювального сезону та працюйте над рештою нагальних питань! Не треба на догоду власним політичним амбіціям відігруватись на запоріжцях. В першу чергу, дбайте про місто, а вже політичні питання вирішуйте в законному порядку. Це не забавка! Це живі люди, – наголосила запоріжанка Олена Макайя. 221732413_2938959303043175_7340729212602772850_n

Директорка міської дитячої лікарні № 1 Валентина Лихачова нагадала, що наразі медики працюють в надскладних умовах, і залишати їх без заробітної плати, яку вони заслужили – нелюдяно.

– Шановні депутати фракцій, які ігнорують сесію! Подумайте, що зараз з вашої подачі буде відбуватись! Медики не отримають усю заробітну плату в тому обсязі, в якому мають отримати. Ви ж знаєте, що зарплата медиків – це трохи більше мінімальної зарплати.  Вони живуть “від копійки до копійки”. Вони змучені тими хвилями коронавірусу, які були, готуються до нового сплеску захворюваності, найстрашнішого, штаму “Дельта”. А ви хочете залишити їх без заробітної плати. Зараз відбуваються надсерйозні деструктивні процеси в медичній галузі. Утримати людей тоді, коли вони бажані в Польщі, Чехії – де завгодно, і їм пропонують гарну зарплату можна лише одним – грошима. А ми робимо усе, щоб наша змучена система охорони здоров’я розвалилась, – обурилась Валентина Лихачова. 221417161_2938959286376510_3673899692937716879_n

Лікарка підкреслила, що не можна більше тягнути з вирішенням цих нагальних питань та закликала депутатів схаменутись та виконати свій обов’язок.

Член ініціативної групи, активіст Віталій Бихкало зазначив, що депутатам байдуже до проблем містян.

–  Щодня в Запоріжжі помирають люди від хвороб та інших причин. Багато з них залишилися б живими, якби депутати виділили матеріальну допомогу. Мене взагалі не влаштовує ситуація що склалась. Тому ми звертаємось до депутатів з вимогою не недооцінювати громадськість та почати працювати. Звернення ми передамо кожній фракції, – зазначив Віталій Бихкало.

223542622_2938959273043178_4103878566322374238_n

Представниця обласної ради профспілок Валентина Коваль зачитала перед зібранням звернення від галузевих профспілок. У ньому йдеться про те, що протягом місяця депутати не можуть зібратися на засідання та не працюють. Запоріжці обирали депутатів для того, аби вони вирішували нагальні питання, а не ділили політичні посади. Представники профспілок наголошують, що ігнорування сесій – це не вирішення конфлікту, і не вирішення проблем містян.

– Під загрозою – стабільна робота й виплата зарплати на комунальних підприємствах і в бюджетних установах. Там працюють люди, з якими треба рахуватися. Не ганьбіть себе, поважайте своїх виборців. Досить займатися політикою – приходьте до сесійної зали і починайте працювати. Інакше ми, як ваші виборці, будемо змушені висловити таким депутатам недовіру, – йдеться у зверненні, яке підписала президія запорізької облпрофради.

Відповідне звернення передали присутнім у залі Олександру Константинову з партії “Європейська солідарність” та Роману Тарану з «Опозиційної платформи За життя». Жодного представника “Слуги народу” на сесії не було, тож активісти завітали до їхнього офісу, однак там двері ніхто не відкрив.

221588551_2938959363043169_396411906919547368_n

Нагадаємо, закриваючи сьогоднішнє засідання через відсутність кворуму мер Запоріжжя Володимир Буряк заявив, що має захистити містян від безвладдя, спричиненого бездіяльністю депутатів від фракцій «ОПЗЖ», «Слуги народу», «Європейської Солідарності», «Партія Шарія» та «Нова політика». Міський голова дав доручення юридичному департаменту надати юридичну оцінку відсутності депутатів на сесіях та розглянути питання розпуску Запорізької міської ради.

Читайте також: З якими проблемами стикнулись запоріжці через те, що більшість депутатів ігнорує сесії міськради