Відтепер лікарі виписуватимуть тільки електронні рецепти

У квітні на запоріжців чекають деякі нововведення в лікарнях. Паперові рецепти відходять в минуле. Тепер сімейні лікарі виписуватимуть електронні рецепти. Вони нічим не відрізняються від звичних форми Ф-1, але більш зручні як для лікаря, так і для пацієнтів.

Нагадаємо, такий рецепт можна отримати на свій мобільний телефон чи попросити лікаря роздрукувати його.

Саме з електронним рецептом людині треба звертатися в аптеку, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки». З квітня також отримати ліки можна буде в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, – незалежно від місця проживання або прописки пацієнта, як було раніше.

Аптеки, які беруть участь у програмі, легко впізнати за наліпками «Тут є доступні ліки». Їх перелік також можна знайти на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) або уточнити в оператора контакт-центру НСЗУ за коротким номером 16-77.

Слід зазначити, що е-рецепт на безкоштовні ліки може виписати лише лікар, з яким підписана декларація. Запоріжцям, які ще не обрали свого лікаря, треба це зробити, адже відтепер лікарні не будуть отримувати жодного фінансування на тих пацієнтів, які не підписали декларації, повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Читайте також: У запоріжців знову зменшилися зарплати.