У лютому мешканці міста Запоріжжя отримають січневі платіжкі з цінами на тепло майже на 20% більше

З початку 2019 року запоріжцям, як і всім українцям, доведеться сплачувати більше за спожиту теплову енергію. Нові тарифи для концерну «Міські теплові мережі» затвердили в НКРЕКП. Порівняно з минулим місяцем, ціна зросте на 19,7%.

Збільшення тарифів на тепло пов’язано з підвищенням цін на газ для населення, яке відбулося ще з 1 листопада 2918 року.

Подібна ситуація негативно вплинула на фінансову діяльність концерну «МТМ», який через значну різницю в строках підвищення тарифів, отримав збитки у розмірі 115 млн. грн.

– Нынешние тарифы утверждены с опозданием на 2 месяца от повышения цен на газ. Это сделало отсрочку для населения в платежах, но, с другой стороны, поставило организации по производству тепловой энергии, такие как “ГТС”, в крайне неудобное положение, что повлекло для нашего предприятия убытки в размере 115 млн грн. Но для этого отопительного сезона министерство регионального развития понизило ставку для номинации на газ до 78% (ранее было 90%). Это дает возможность успешно пройти текущий отопительный сезон, – підкреслив генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» Олександр Грек.

Викликає занепокоєння й те, що запоріжці не дуже поспішають сплачувати кошти за отримані послуги. Так, наразі рівень платежів за опалення та гаряче водопостачання складає лише 74%, а борг споживачів сягає вже 700 млн. грн. Як зазначають експерти, в першу чергу, це пов’язано з тим, що кількість домогосподарств, які отримують субсидії, через нові правила нарахування, зменшилася в три рази.

У тепломережах закликають містян розрахуватися з боргами за тепло та гарячу воду, а також залучати так звані «теплі кредити» для термомодернізації своїх домівок.