9 квітня на площі Запорізькій (колишній Леніна) відбулася молодіжна екологічна акція, присвячена Дню довкілля. Захід проводився департаментом освіти і науки, молоді та спорту міської ради спільно з міською молодіжною радою за підтримки Запорізької міської ради.

У суботнику взяли участь студенти, представники різних підприємств міста та просто охочі.

За словами одного із організаторів заходу Олексія Савицького, цей парк обрали тому, що він дуже засмічений і давно не прибирався. Інформацію про суботник розповсюджували через соціальні мережі, надсилали листи на вузи та підприємства. «Дуже приємно, що відгукнулися всі вузи Запоріжжя, коледжі, громадські організації, підприємства. Спільними зусиллями ми зробимо тут чисто і гарно», – сказав Олексій Савицький.

Зробити місто чистішим у той день було дуже багато охочих. Майже весь парк заповнився людьми, які прибирали. Кожного забезпечили робочими рукавицями та інвентарем. Навіть дуже маленькі мешканці міста не стояли осторонь, а працювали, незважаючи на те, що граблі більші за них у два рази.

Все листя та сміття скидали спочатку у мішки, а потім висипали в трактори з причепом. Трактори з ковшами згрібали великі кучі старого листя та вантажили у причепи. За інформацією Олексія Савицького, технікою забезпечив міськвиконком, усім іншим необхідним –  підприємства. Стояла машина з підйомником, за допомогою якого обрізали сухе гілля на деревах. Щоб прибирання проходило веселіше, з колонок лунала музика.

Прибирання тривало з 8.40 до 13.00. За цей час встигли вивезти 8 тракторів старого листя, два «КамАЗи» гілля з кронованих дерев. Учасники суботника також пофарбували лавочки, смітники та стовпи. Було видно, що городяни отримали задоволення від спільної праці і від того, що місто стало чистішим.

Автор: Валерія КОНСТАНТИНОВА