Запорізькі глядачі разом із Чернігівським актором шукали відповіді на одвічні запитання. Моно-спектакль «Чому люди не…?» запорізькі глядачі побачили вже втретє. Вистава проходила 3-4 березня в Запорізькому муніципальному театрі-лабораторії «VIE». Це монолог із Богом та роздуми самотньої людини на вічні теми. Дія відбувається на даху багатоповерхівки, за мить до фатального кроку.

– Це історія про чоловіка, який вирішив покінчити з життям, стрибнувши з даху. Він розчарувався у житті, був цілком спустошеним. Але у якийсь момент почув Бога. Бог спілкувався з ним через певні знаки та сигнали, які змусили чоловіка не робити фатальний крок, – розповів актор незалежного театру «THEATRUM MUNDI» (м. Чернігів) Микола Бичук. – Дуже сподобались глядачі. Вони чуйні та легко йдуть на контакт. Під час вистави у нас є невеличкий інтерактив, його учасниками стають усі глядачі в залі. Вони із задоволенням допомагають герою шукати відповіді на одвічні питання людства.

Найголовніше у постановці, каже сам актор — знайти розуміння із режисером. Постановка Євгенія Сидоренка була визнана кращою в своєму жанрі на Київському міжнародному театральному фестивалі «JoyFest – 2016». Робота над виставою тривала півтори місяці. У процесі підготовки режисер спілкувався з автором п’єси. Розповідає, старався втілити його задум, додаючи свого бачення картини.

– Хочу сказати, що сам драматург був атеїстом. Коли ми спілкувались, він сказав: «Я не вірю у Бога, але я вірю у існування якоїсь вищої енергії». Наша із Миколою робота була легкою, цікавою, спокійною. Теми, які підіймаються в спектаклі — вічні. Це, можна сказати, розмова з Богом, сидячи на кухні, – поділився режисер вистави Євгеній Сидоренко.