У рамках модернізації транспортної системи міста з початку тижня у Шевченківському районі запрацював комунальний маршрут № 72. Кінцева зупинка знаходиться на вулиці Пархоменка, що дуже зручно для мешканців приватного сектору. До того ж маршрут простягається через проспект Соборний до Бородинського району, поєднуючи два спальні райони міста.
Маршрут дуже затребуваний серед мешканців, та останнім часом працював неефективно. Місцева мешканка Лариса Сулім працює в районі площі Фестивальної. Їхати до роботи жінці півгодини, та виходити доводиться значно раніше, адже маршрутки завжди затримуються й не всі пасажири потрапляють до салону.
– Я неодноразово спостерігала, як люди годину чекають на транспорт, та й сама ставала заручницею ситуації, – розповідає жінка. – Багато хто, не дочекавшись маршрутки, сідав на маршрут №60, щоб під’їхати на кінцеву зупинку маршруту №89. Я особисто стараюсь не чекати, а підійматися до зупинки Заводська, щоб хоч якось потрапити на роботу.
Повернення з роботи також перетворюється у «квест», бо маршрутки часто проїжджають, не зупиняючись. Разом з подругою Лариса спускається на вулицю Шкільну, щоб сісти на 53 маршрут.
З 12 березня на маршруті № 72 у тестовому режимі почали працювати 7 нових автобусів «МАЗ» великої місткості ( кожен має можливість перевозити близько 100 пасажирів). Це вже третій з запланованих 9 нових наскрізних маршрутів, які з’єднують між собою всі райони міста.
– Комунальний маршрут №72 працює у тестовому режимі, щоб відпрацювати режим роботи та інтервал руху, – пояснив начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Олександр Власюк. – 20 березня по ньому проходитиме конкурс, у якому прийматиме участь й наше комунальне підприємство. Попередні перевізники не впорались з перевезеннями. Маршрут нескладний та вимагає великих автобусів. Якщо маршрут після конкурсу залишиться за КП «Електротранс», на ньому будуть працювати 9 автобусів з інтервалом 15-18 хвилин.
Кожний автобус має коробку-автомат, всередині обладнаний батареями та вентиляторами, що зручно для будь-якої пори року. А головне: автобус низькополий й обладнаний місцями для людей з інвалідністю.
– Сьогодні на вулицях міста ми все ще бачимо автобуси «Спринтер» та «Мерседес», – зазначив Олександр Власюк. – Я анонсував, що процес модернізації неможливо здійснити за один день. Місто йде чітко запланованою програмою: проведено пасажирообстеження, міський голова дав доручення, депутатський корпус проголосував за програму, де ми чітко визначили напрям руху, а це – середні та великі автобуси. Зараз у нас 35 автобусів, закуплених у 2017 році, й ми поступово відкриваємо нові маршрути.
На черзі маршрут, який з’єднуватиме Космічний район (вулиця Чумаченка) та Набережну магістраль.
20 березня проходитиме конкурс на маршрут № 28, який починатиметься також з вулиці Пархоменка, повторюючи маршрут № 72, проте кінцева зупинка транспорту – БК «ЗАЛК». На маршруті планується запустити автобуси великої місткості, а також «Рути». Цей маршрут додасть техніки для вивозу мешканців Шевченківського району.