З минулого року КП «ЕЛУАШ» має можливість приводити до ладу міські дороги, не чекаючи теплої погоди. Мова йде про аварійний ямковий ремонт із застосуванням сучасного європейського обладнання – рециклера асфальтобетону. З початку тижня роботи розпочалися у всіх районах міста.

Запорізькі дорожники розпочали роботу з центральних вулиць районів. Так, 12 березня були проведені роботи по головній артерії Шевченківського району – вулиці Чарівній. Як розповів механік ДЕУ №7 Петро Кукульчук, в аварійних ямкових ремонтах доріг активно задіяно рециклер.
– Механізм наступний: використовується старий асфальтобетон, знятий з доріг при ремонтах. Його готують і завантажують у бункер, далі суміш подається до барабану, відбувається обертання і полум’ям розігрівається. У процесі механічного змішування виходить готовий для укладання асфальтобетон. В середньому за 20 хвилин виробляється майже 1-1,2 т матеріалу, – розповів механік.
Така нова техніка в арсеналі комунального підприємства значно пришвидшила процес ремонту доріг та дала можливість оперативно усувати аварійність на дорогах. Асфальтобетонник Василь Романенко зазначає, що дані роботи необхідні, щоб дорога дочекалася потепління й проведення основних ремонтів.
– За сприятливих погодних умов ( відсутності дощу та низької температури) такого ремонту має вистачити на кілька місяців. Ця технологія дозволяє прибрати ями, щоб зробити проїзд безпечним для водіїв, – зазначив Василь Романенко.
Як розповів виконроб ДЕУ Шевченківського району КП «ЕЛУАШ» Вадим Гергец, в першу чергу усувають ями глибиною близько 5 см.
– Ями ретельно обробляються, продуваються від бруду й сміття, потім використовується бітум, укладається асфальтобетонна суміш та трамбується.
Як зазначив Вадим Гегерц, у Шевченківському вже виконали роботи по вулиці Іванова. Також ремонти ведуться на вулиці Чарівній, 8 Березня, в найближчих планах -вулиця Сікорського.