За лютий запоріжці, які проживають у будинках, не обладнаних приладами обліку тепла, заплатять за опалення одного квадратного метра квартири майже на гривню менше, ніж передбачено чинним тарифом. Про це повідомляє концерн «Міські теплові мережі».

Нагадаємо, з 19 грудня 2015 року набули чинності зміни порядку нарахувань за послуги централізованого опалення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України. Тепер у разі відсутності в квартирі або багатоквартирному будинку приладу обліку теплової енергії плата за опалення нараховується з урахуванням середньомісячної температури зовнішнього повітря.

Розрахунок оплати за послугу централізованого опалення в будинках без лічильників відбувається з використанням спеціального коефіцієнта, який враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря. Розмір оплати щомісяця змінюється в залежності від погоди – як у більшу, так і в меншу сторону.

У результаті, якщо середньомісячна температура атмосферного повітря була нижчою від закладеної в тарифі плюс 1,8 градуса, оплата за опалення одного квадратного метра в будинках без теплових лічильників буде вище передбачених тарифом 14,53 грн., а якщо середня температура вище, то розмір оплати буде нижче, ніж 14,53 грн.

Саме тому за січень запоріжці були змушені заплатити за тепло більше, адже середня температура повітря тоді була -4,3 градуса.

Лютий цього року був значно тепліший за січень. У лютому 2016 року середня фактична температура зовнішнього повітря в Запоріжжі, за офіційними даними Запорізького гідрометеоцентру, склала +2,9 градуса. Відповідно, за лютий вартість опалення одного квадратного метра квартири складе 13,5433 грн. Це майже на гривню менше розміру тарифу
– 14,53 грн. за квадратний метр. У будинках з лічильниками оплата нараховується виключно за їх показниками.