Співробітники митниці виявили незаконну схему вивезення з України до Ізраїлю за заниженою митною вартістю 1,7 тис. тонн продовольчої продукції. Вартість експортованих вітчизняною фірмою товарів, а саме пшеничного борошна, насіння гарбуза та коріандру, гороху, нуту, червоного та жовтого проса на день перетину митного кордону склала близько 6,1 млн.грн.
Після направлення запиту до відповідних контролюючих органів країни-імпортера було встановлено факти надання неправдивих даних в якості підстави для митного оформлення товарів. За результатами отриманої відповіді з’ясувалося, що вартість товарів, зазначена в наданих митниці інвойсах (рахунках), не відповідає дійсності: по одній частині вантажу вартість було завищено на 73 тис.грн, по іншій – занижено на 2,5 млн.грн.
Такі дії підприємства стали підставою для запровадження митницею адміністративної справи за ст.352 Митного кодексу України. На даний час триває провадження по справі.
Нагадуємо, що дії, направлені на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тягнуть за собою відповідальність в розмірі не менше 100 відсотків вартості цих товарів та їх обов’язкову конфіскацію, а також конфіскацію товарів із спеціально виготовленими сховищами та транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів через митний кордон України.
Запорізька митниця